تداوم تعطيلي و خسارت هاي وارد شده بر تالارهاي پذيرايي/ تسهيلات اعلام شده در اين شرايط هيچ کمکي به تالارداران نمي کند

اخبار ویژه

تنظيم بازار در گرو تحقق عملي نظرات کارشناسانه اصناف/ براي تنظيم بازار واقعي بايد روند توليد، توزيع و مصرف با هم ديده شود

تحقق تنظيم بازار با نظارت اتحاديه هاي صنفي بر نرخ گذاري ها/ اصناف را هر سازمان و ارگاني مي خواهد هدايت کند، اين بي انصافي است

لزوم مشارکت همه جانبه اصناف در تصميم گيري هاي حوزه صنفي/ نظارت بر بورس از مهمترين راهکارها براي تنظيم بازار است

3

خسرو ابراهيمي نيا، نائب رئيس دوم اتاق اصناف تهران و رئيس اتحاديه دارندگان تالارهاي پذيرايي و تجهيز مجالس تهران:

تداوم تعطيلي و خسارت هاي وارد شده بر تالارهاي پذيرايي/ تسهيلات اعلام شده در اين شرايط هيچ کمکي به تالارداران نمي کند

  • کد خبر : 92940
  • 1400/05/05

نايب رئيس دوم اتاق اصناف تهران و رئيس اتحاديه تالارهاي پذيرايي و تجهيز مجالس تهران از تداوم تعطيلي و خسارت هاي وارد شده بر تالارهاي پذيرايي خبر داد و گفت: بيش از يك سال و نيم، تالارهاي پذيرايي به دليل شيوع كرونا تعطيل بوده اند كه اين امر منجر به اخراج نيروهاي كار و ورشكست شدن صاحبان اين صنف شده است.

خسرو ابراهيمي نيا نايب رئيس دوم اتاق اصناف تهران و رئيس اتحاديه تالارهاي پذيرايي و تجهيز مجالس تهران در مورد وضعيت تالارهاي پذيرايي و هر چند تسهيلات بدون نتيجه براي اين صنف اظهار داشت: بيش از يك سال و نيم، تالارهاي پذيرايي به دليل شيوع كرونا تعطيل بوده اند كه اين امر منجر به اخراج نيروهاي كار و ورشكست شدن صاحبان اين صنف شده است و دريافت وام با دو ضامن و وثيقه و....و نگهداشتن نيرويي كارگر و..... كه اصلا كاري نيست و سر رسيد اقساط گرچه كمكي نمي كند بلكه يك باري را هم اضافه بر دوش صاحبان تالار ها قرار مي دهد.

ابراهيمي نيا افزود: به دليل شيوع ويروس كرونا، بر اساس تصميم ستاد ملي كرونا تمامي تالارهاي پذيرايي كشور به صورت صددرصدي تعطيل بوده اند و تسهيلات با سود و بهره به شكل قبلي كه وام 12 تا 16 ميليوني بود هيچ فايده اي ندارد و يك طرح بي منطقي است.

وي گفت: همين امر موجب شد بسياري از كارگران اين بخش اخراج و صاحبان تالارها يا ورشكست شوند و يا در شرايط مالي بسيار سختي قرار گيرند.

رئيس اتحاديه تالارهاي پذيرايي و تجهيز مجالس تهران ادامه داد: به عنوان نمونه در تهران كمتر از هزار واحد صنفي داريم كه هر تالار حداقل 10 تا 20 كارگر مستقيم و 40 كارگر غيرمستقيم دارد، توجه كنيد كه طي يك سال و نيم گذشته اين تالارها بسته بوده اند و صاحبان اين واحدهاي صنفي نيز هيچ كمكي از سوي دولت دريافت نكرده اند.

ابراهيمي نيا در پايان تاكيد كرد: واقعاً بايد فكري براي اين وضعيت شود زيرا عدم كسب درآمد تاكنون شرايط را براي دفعالان اين بخش بسيار سخت كرده است و متاسفانه شاهد هستيم كه مراسم در دفتر خانه ها برگزار مي شود كه در شان اين چنين مراسمي نبوده و پرتكل هاي بهداشتي و اجتماعي هم اصلا رعايت نمي شود و وام هاي اعلام شده و موضوع مبلغ و شرايط هيچ كمكي نخواهد كرد.

منبع : خبرگزاري بازار

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.