نحوه برآورد مالياتي شرکاء در تبصره ماده 100 مشکل آفرين است/ ناهمخواني ماليات با نادرآمدي و ورشکستگي برخي از صنوف

اخبار ویژه

عرضه، تقاضا و رقابت؛ 3 عنصر کليدي تعيين‌ قيمت کالا/ تسهيل واردات مواد اوليه توليد بر همه حوزه‌ها تاثيرگذار است

افزايش 15 درصدي قيمت گوشت/ نبود نهاده؛ عامل عرضه دام با وزن پايين به بازار است

نشست بررسي طرح مکانيزه کردن پلمب و فک پلمب واحدهاي صنفي شهر تهران برگزار شد

3

مرتضي حق پرست، رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم ورزشي تهران:

نحوه برآورد مالياتي شرکاء در تبصره ماده 100 مشکل آفرين است/ ناهمخواني ماليات با نادرآمدي و ورشکستگي برخي از صنوف

  • کد خبر : 92824
  • 1400/03/29

رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم ورزشي تهران با انتقاد از نحوه برآورد مالياتي شرکاء بر اساس تبصره ماده100 قانون ماليات هاي مستقيم بيان داشت: قبل از ابلاغ اين تبصره برآوردهاي مالياتي براي شرکاء بر اساس ميزان شراکت و طي توافق با اتاق اصناف نسبت به محاسبه و يا افزايش آن اقدام مي شد، اکنون اين محاسبه براي هر يک از واحدهاي صنفي و کلي انجام مي شود به اين گونه که سازمان کاري ندارد شرکاء در اتحاديه ها به چه نسبتي با يکديگر شريک هستند.


مرتضي حق پرست، رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم ورزشي تهران گفت: اين نوع محاسبه براي افراد زيان ها و مشکلات فراواني به بار آورده و به دنبال آن اختلافات زيادي ايجاد مي گردد؛ اما سازمان بدون توجه به اين مشکلات اصرار بر اجراي قوانين خود را دارد در حاليکه تا کنون محاسبات براي هريک از شرکاء به نسبت ميزان شراکت آنها محاسبه مي شد و هيچ مشکلي هم به وجود نمي آورد.

وي در ادامه با تاکيد بر ضرورت تمديد زمان تسليم اظهار نامه ها تاکيد کرد: مهلت تسليم اظهارنامه ها در نيمه سوم خرداد ماه اعلام و ابتدا تا پايان خرداد و سپس تا 15 تيرماه تمديد شد، اينکه سازمان هر ساله اصناف را در شرايط بسيار محدودکننده قرار داده و توافقات را در دقايق آخر انجام مي دهد، نشان از آن دارد که نمي خواهد تعامل دوستانه اي را برقرار کند.

حق پرست افزود: سازمان در دو ماهه اول هر سال به قدر کفايت وقت دارد؛ اما اين زمان را به روزهاي پاياني مي رساند تا اصناف فرصت کافي براي توافق و يا اجراي دستورات صادر شده را نداشته باشند و مشکلات شان هر سال به همين نحو مانند کلاف پر پيچ و خم مي ماند.

وي با اشاره به اينکه سازمان مانند ديگر دستگاه ها خوب مي داند چه بر سر اصناف آمده است تصريح کرد: ما درآمدي نداشته ايم، شرايط بحراني را پشت سر گذاشته ايم، مي خواهيم ماليات بدهيم؛ اما از درآمدمان. هيچ درآمدي در اصناف قابل توجه نبوده است جز تعداد محدودي که سازمان مي داند و نياز به گفتن نيست.

رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم ورزشي تهران تاکيد کرد: در حال حاضر زمان تسليم اظهارنامه ها حداقل به شهريور ماه موکول شود؛ ضمن اينکه لازم و ضرروري است شرايط برخي از صنوف مورد توجه قرار گيرد که نه تنها درآمدي نداشته اند بلکه به مرز ورشکستگي رسيده اند.

حق پرست از لزوم واردات کالاهايي ورزشي که در کشور توليد نمي شود گفته و تصريح کرد: تکنولوژي و مواد اوليه به همراه ماشين آلات مدرن مي تواند کالاهاي خوبي را توليد کند ، هيچ يک از فاکتور هاي مورد نظر براي توليد لوازم ورزشي و خصوصاً کفش هاي ورزشي در ايران وجود ندارد ، نه مواد اوليه مناسب و با کيفيت داريم و نه تکنولوژي مدرن و بروز، ورزشکاران بايد از لوازم مناسب براي ورزش استفاده کنند، اولين و مهمترين آنها کفشهاي ورزشي است ، هيچ کدام از توليد کنندگان در کشور توان رقابت با توليدات با کيفيت دنيا را به دليل کمبودهايي که هست ، ندارند، ما بايد براي نياز کشور واردات اين کالاها را اعلام و ثبت سفارش دهيم، اگر در کشور امکان توليد باشد ، از ظرفيت هاي داخلي استفاده کنيم ودر غير اينصورت نمي توانيم اين نياز را چشم پوشي کنيم ، مسئولين بايد درک کنند اگر ورزشکاران سالم و حرفه اي مي خواهيم بايد امکانات ابتداي را برايشان فراهم کنيم.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.