سازمان امور مالياتي؛ ضرايب مالياتي را با عدالت بيشتري برآورد کند/ تعطيلي 30 درصد از واحدهاي اجاره اي پارچه فروش

اخبار ویژه

عرضه، تقاضا و رقابت؛ 3 عنصر کليدي تعيين‌ قيمت کالا/ تسهيل واردات مواد اوليه توليد بر همه حوزه‌ها تاثيرگذار است

افزايش 15 درصدي قيمت گوشت/ نبود نهاده؛ عامل عرضه دام با وزن پايين به بازار است

نشست بررسي طرح مکانيزه کردن پلمب و فک پلمب واحدهاي صنفي شهر تهران برگزار شد

3

محمد حسين آشتياني، رئيس اتحاديه پارچه فروشان تهران:

سازمان امور مالياتي؛ ضرايب مالياتي را با عدالت بيشتري برآورد کند/ تعطيلي 30 درصد از واحدهاي اجاره اي پارچه فروش

  • کد خبر : 92823
  • 1400/03/29

رئيس اتحاديه پارچه فروشان تهران اظهار داشت: اصناف شرايط بحراني و سختي را طي دو سال اخير گذرانده اند و توان پرداخت ماليات را ندارند؛ چه برسد به اين که با ضرايب بالايي نيز محاسبه گردد؛ لذا ضرورت دارد سازمان امور مالياتي براي برآورد ضرايب مالياتي با عدالت بيشتري برخورد و آن را محاسبه نمايد.

محمد حسين آشتياني، رئيس اتحاديه پارچه فروشان تهران با اشاره به صدمات غيرقابل جبراني که ويروس کرونا و تعطيلي ها بر بدنه کسب و کار و اصناف وارد آورد گفت: شيوع ويروس کرونا و به دنبال آن تعطيلي هاي پي در پي واحدهاي صنفي، موجب شد بيش ار 30 درصد از واحدهاي اجاره اي در اين صنف تعطيل و صاحبان آن پروانه هاي خود را باطل کنند، چرا که توان پرداخت هزينه هاي جاري را نداشتند خصوصاً کسبه بازار و پاساژهاي مولوي خالي از مشتري شد.

وي افزود: در بسياري از مناطق براي قانونمند شدن اين افراد هزينه هاي زيادي به جهت نيروي انساني و يا مالي شده بود تا موفق به صدور پروانه کسب براي افراد بدون پروانه شده بوديم. شيوع کرونا و تعطيلي هاي ناشي از آن زحمت اين تلاش را از بين برد و مانديم با اعضايي که با زيان هاي بسيار و بيکار در تلاش براي گذران حداقل امورات زندگي خود روربه رو شدند.

آشتياني ادامه داد: دولت در ابتداي بحران ويروس کرونا، وعده هاي زيادي از جمله واگذاري وام هاي 12 ميليون توماني با درصد سود مشخصي داد که نه تنها پرداخت نشد؛ بلکه مقدار و شرايط آن براي واحدهاي صنفي پارچه فروشان کفايت هزينه هاي معمولي حامل هاي انرژي را هم نمي کند. اجاره بهاي بالاي مغازه ها کمر اين صنوف را شکست، 12 ميليون به چه کار مي آمد که آن را هم نداد.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.