اولين دغدغه مديران تصميم گير بايد تامين منافع مصرف کننده باشد/ اجراي مطلوب قوانين در گرو فراهم شدن بسترهاي لازم

اخبار ویژه

عرضه، تقاضا و رقابت؛ 3 عنصر کليدي تعيين‌ قيمت کالا/ تسهيل واردات مواد اوليه توليد بر همه حوزه‌ها تاثيرگذار است

افزايش 15 درصدي قيمت گوشت/ نبود نهاده؛ عامل عرضه دام با وزن پايين به بازار است

نشست بررسي طرح مکانيزه کردن پلمب و فک پلمب واحدهاي صنفي شهر تهران برگزار شد

3

فريدون غمام نو، رئيس اتحاديه ابزارفروشان تهران:

اولين دغدغه مديران تصميم گير بايد تامين منافع مصرف کننده باشد/ اجراي مطلوب قوانين در گرو فراهم شدن بسترهاي لازم

  • کد خبر : 92822
  • 1400/03/29

رئيس اتحاديه ابزارفروشان تهران با تاکيد بر ضرورت ايجاد ثبت سفارش واردات ابزارهاي دستي بيان داشت: نياز کشور به ابزارهاي دستي و عدم ثبت سفارش از مبادي قانوني اکنون باعث شده اين کالاها از طريق مبادي غيرقانوني وارد کشور شود. متاسفانه مسئولان بدون توجه به زيان هاي غيرقابل جبران اين نوع قوانين، اصرار دارند واردات انجام نشود. آنچه که مهم است و از نظر مسئولان و تصميم گيران مغفول مانده، زيان اقتصادي مصرف کننده نهايي است که بايد اولين دغدغه مديران تصميم گير باشد.

فريدون غمام نو، رئيس اتحاديه ابزارفروشان تهران گفت: تا چند سال پيش که واردات ممنوع نبود، ابزارهاي دستي در بازار به راحتي يافت مي شد، همينکه بر توليد داخلي تاکيد شد و از ورود اين ابزارها جلوگيري به عمل آمد، به دليل عدم حمايت دولت از توليدات داخلي، نه تنها ابزارهاي دستي در داخل به شکل واقعي و مورد نياز بازار توليد نشد؛ بلکه واردات آن نيز ممنوع گشت.

وي در وضعيت توليدکنندگان داخلي بيان داشت: هيچ وقت مخالف واردات کالاهاي ضروري به کشور نبوده و نيستم. برخي از توليدکنندگان داخلي از فرصت به دست آمده ناشي از خلاء واردات کالاهاي خوب خارجي، بازار را مونوپل خود کرده و هر آنچه مي خواهند با هر کيفيت و با هر قيمتي به بازار عرضه مي کنند. وقتي رقابت سالم در بازار وجود نداشته باشد، هر کالايي را با هر قيمت و کيفيت مي توان يافت.

غمام نو تصريح کرد: در برخي از موارد به دليل گران بودن کارگر و مواد اوليه، کالاي توليدي در داخل کشور از واردات آن گران تر تمام مي شود و براي توليدکننده صرف ندارد کالايي را توليد کند که بازار کشش ندارد تا بتواند تهيه کند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.