اصناف بيشترين همراهي را در طي 14 ماه اخير داشته اند/ پيشنهاد بازگشايي اصناف با رعايت شديد پروتکل هاي بهداشتي در دستور کار ستاد ملي مديريت کرونا

اخبار ویژه

ملت ايران با انتخابي هوشمندانه، مديريت اجرايي کشور را بدست شخصيتي سپرده است که نماد اجراي عدالت و حفظ کرامت انساني است

اصناف کشور آماده همکاري جدي با دولت سيزدهم براي رفع مشکلات اقتصادي و معيشتي مردم هستند

پيام رهبر معظم انقلاب به مناسبت حضور حماسي مردم در انتخابات 1400

3

حسين ذوالفقاري، رئيس کميته امنيتي، اجتماعي و انتظامي مديريت بيماري کرونا عنوان کرد:

اصناف بيشترين همراهي را در طي 14 ماه اخير داشته اند/ پيشنهاد بازگشايي اصناف با رعايت شديد پروتکل هاي بهداشتي در دستور کار ستاد ملي مديريت کرونا

  • کد خبر : 92684
  • 1400/02/14

حسين ذوالفقاري معاون امنيتي وزير کشور و رئيس کميته امنيتي، اجتماعي و انتظامي مديريت بيماري کرونا با اشاره به اينکه اصناف بيشترين همراهي را در طي 14 ماه اخير داشته اند؛ گفت: با هدف جلوگيري از آسيب ديدن اصناف اين پيشنهاد را به ستاد ملي مديريت کرونا ارائه خواهيم داد که کسب و کار و اصناف مثل واحدهاي توليدي انجام گيرد. منتهي نظارت بر رعايت پروتکل تشديد خواهد شد.

حسين ذوالفقاري معاون امنيتي وزير کشور و رئيس کميته امنيتي، اجتماعي و انتظامي مديريت بيماري کرونا در جلسه امروز (1400/02/14) کميته که با حضور نمايندگان دستگاهها در محل وزارت کشور برگزار شد با اشاره به اينکه امروز تمام تلاش دستگاهها با متولي گري وزارت بهداشت و درمان بر کنترل و مهار موج چهارم بيماري قرار دارد؛ گفت: طبق گزارش وزارت بهداشت و درمان روند بيماري در کشور در شرايط کنترل و مهار قرار گرفته است.

ذوالفقاري در اين خصوص گفت: تعداد شهرهاي قرمز در کشور در حدود 301 شهر است اميدواريم با روند خوب مديريت بيماري و ادامه رعايت پروتکل ها توسط اصناف و مردم فهيم اين ميزان در هفته هاي آتي کاهش پيدا کند.

معاون امنيتي وزير کشور با بيان اينکه بايد کنترل بيماري به صورت جدي و هدفمند پيگيري شود؛گفت: رعايت پروتکلهاي بهداشتي از قبيل فاصله گذاري اجتماعي، ممنوعيت سفرها و دورهمي هاي جمعي بايستي دقيق رعايت گردد.

رئيس کميته امنيتي، اجتماعي و انتظامي مديريت بيماري کرونا در بخش ديگري از صحبت هايش به موضوع اصناف و محدوديت هاي اعمال شده بر آنها اشاره کرد و گفت: انصافا اصناف بيشترين همراهي را در طي 14 ماه اخير شيوع بيماري کرونا داشته اند.

ذوالفقاري تصريح کرد: اصناف جامعه بسيار بزرگي را شامل مي شود و طبق گزارش ها حدودسه ميليون واحد صنفي با جمعيت 9 ميليون نفري داريم که به نوبه خود سهم بزرگي را در اقتصاد کشور تشکيل مي دهند.

وي در اين خصوص يادآور شد: با هدف جلوگيري از آسيب ديدن اصناف اين پيشنهاد را به ستاد ملي مديريت کرونا ارائه خواهيم داد که کسب و کار و اصناف مثل واحدهاي توليدي با رعايت شديد پروتکل ها انجام گيرد. معاون وزير کشور خاطر نشان کرد: در اين خصوص نظارت را خود اتحاديه ها و اصناف انجام دهند و مراتب را به وزارت بهداشت اعلام کنند.

ذوالفقاري در پايان خاطر نشان کرد: بايد با تلاش و همت همگي بتوانيم از اين موج سهمگين که روزانه مرگ نزديک به 400 نفري را در کشور رقم مي زند عبور کنيم و اجازه ندهيم که وضعيت بيماري در کشور در اثر اهمال کاري ها و بي تفاوتي ها، شيوع و گستره بيشتري گيرد.

منبع : پايگاه اطلاع رساني وزارت کشور

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.