تعطيلي برخي صنوف به منزله رکود همه اصناف است/ استيصال تعميرکاران موتورسيکلت با افزايش سرسام آور قيمت لوازم يدکي

اخبار ویژه

ملت ايران با انتخابي هوشمندانه، مديريت اجرايي کشور را بدست شخصيتي سپرده است که نماد اجراي عدالت و حفظ کرامت انساني است

اصناف کشور آماده همکاري جدي با دولت سيزدهم براي رفع مشکلات اقتصادي و معيشتي مردم هستند

پيام رهبر معظم انقلاب به مناسبت حضور حماسي مردم در انتخابات 1400

3

مصطفي صفرخاني، رئيس اتحاديه توليدکنندگان قطعات و تعميرکاران دوچرخه و موتورسيکلت تهران:

تعطيلي برخي صنوف به منزله رکود همه اصناف است/ استيصال تعميرکاران موتورسيکلت با افزايش سرسام آور قيمت لوازم يدکي

  • کد خبر : 92680
  • 1400/02/13

رئيس اتحاديه توليدکنندگان قطعات و تعميرکاران دوچرخه و موتورسيکلت تهران با اشاره به راکد بودن بازار اصناف گفت: بسته بودن برخي از صنوف مانند فروشندگان موتورسيکلت و باز بون برخي ديگر از جمله صنف تعميرکاران موتورسيکلت، دردي را دوا نمي کند. زماني که فروش نباشد و مردم خريد نکنند؛ بالطبع تعميرکنندگان نيز رونق ندارند. اصناف مانند زنجير به يکديگر متصل و پيوسته اند، تعطيلي برخي موجب عدم کسب و کار در ديگري خواهد شد.

مصطفي صفرخاني، رئيس اتحاديه توليدکنندگان قطعات و تعمير کاران دوچرخه و موتورسيکلت تهران در ادامه بيان داشت: گراني لوازم يدکي موتورسيکلت از معضلات بزرگي است که دامنگير اين صنف شده، اگر نگوييم هر ساعت حتما هر روز اين گراني بيشتر افزايش مي يابد. افسارگسيختگي قيمت ها به گونه اي است که ادامه کار را تا حد زيادي غير ممکن ساخته است.

رئيس اتحاديه توليدکنندگان قطعات و تعمير کاران دوچرخه و موتورسيکلت تهران تصريح کرد: هيچ نظارتي بر نرخ لوازم يدکي موتورسيکلت نيست. تعميرکاران از خريد اين لوازم وا مانده و مستاصل هستند در حالي که توليد لوازم يدکي ابتداي هر سال انجام و براي عرضه به بازار دپو مي شود، اما متاسفانه دپو کنندگان بي توجه به شرايط اقتصادي، قيمت تعيين مي کنند و نفس بازار را مي گيرند، توان براي مصرف کننده باقي نمانده است .

وي تاکيد کرد: کارخانجات بزرگ در کشور را نمي توان با بنگاه هاي کوچک اقتصادي مقايسه کرد. دولت در کارخانجات سهام نقش دارد. اکثر اين کارخانجات با شرايط دولتي مواد اوليه تهيه مي کنند و چون دولت ذي نفع است بنابراين توليدات شان با مبالغ بسيار پايين تري تهيه مي شود؛ اما زمان عرضه به بازار با گران ترين نرخ آن را عرضه مي کنند.

صفرخاني ضرورت حمايت دولت از اصناف را لازم دانسته و بيان داشت: از دولت انتظار داريم در سالي که به سال تعطيلي اصناف شهرت دارد در محاسبات مالياتي با توجه به زيان اصناف به سازمان دستورات لازم براي رعايت حال اصناف را صادر کند. همچنين با نظارت اصولي و درست در توليد و توزيع لوازم يدکي، قدم بزرگي در نرخ اين کالا در بازار بردارد.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.