هزينه هاي کمرشکن؛ ادامه کسب و کار را دشوار ساخته است/ گردش اقتصادي بيش از 70 صنف در گرو مانع زدايي و راه اندازي صنعت ساختمان

اخبار ویژه

اصناف کشور آماده همکاري جدي با دولت سيزدهم براي رفع مشکلات اقتصادي و معيشتي مردم هستند

پيام رهبر معظم انقلاب به مناسبت حضور حماسي مردم در انتخابات 1400

نحوه برآورد مالياتي شرکاء در تبصره ماده 100 مشکل آفرين است/ ناهمخواني ماليات با نادرآمدي و ورشکستگي برخي از صنوف

3

مرادعلي شعبانلو، رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم بهداشتي و ساختمان تهران:

هزينه هاي کمرشکن؛ ادامه کسب و کار را دشوار ساخته است/ گردش اقتصادي بيش از 70 صنف در گرو مانع زدايي و راه اندازي صنعت ساختمان

  • کد خبر : 92679
  • 1400/02/13

رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم بهداشتي و ساختمان تهران با اشاره به رکود بازار اظهار داشت: صنوف بسياري در پس لرزه هاي تعطيلي حاصل از کنترل شيوع ويروس کرونا، آسيب ديده اند و صنف لوازم بهداشتي ساختماني هم جزو اين آسيب ديدگان است. هزينه هاي کمرشکن ادامه مسير کسب وکار را دشوار ساخته است.

مرادعلي شعبانلو، رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم بهداشتي و ساختمان تهران گفت: واحدهاي صنفي استيجاري و پرداخت هزينه هاي اجاره بهاي اين واحدها از سويي و پرداخت دستمزد کارگران که گاهاً بين تا 15 و 20 نفر نيز مي رسد از سوي ديگر، توان استقامت را ربوده و در اين ميان بسيارند افرادي که براي بهبود شرايط لحظه شماري مي کنند. پرداخت هزينه هاي کمرشکن نمي تواند ادامه کار را ميسر کند.

شعبانلو در ادامه با اشاره به رويه کاري شرکت هاي برند صنف گفت: بسياري از برندهاي فعال در اين صنف طي سال، محصولات خود را به بازار عرضه مي کنند و با دريافت چک هاي طويلالمدت، انتظار دارند که پس از مدت مقرر بتوانند چک را نقد کنند، اما تعطيلي ها و عدم توانايي پرداخت مبلغ چک از سوي مشتريان و قوانين بانکي که وصول چک توسط طلبکار را تا مدت زماني به تعويق انداخته، اين شرکت ها را دچار بحران مالي کرده، انتظار داريم تا دولت با در نظر داشتن هر دو مجموعه طلبکار و بدهکار راهکاري را بينديشد.

وي ادامه داد: به نظر مي رسد، تمهيدات وکمک هاي بانکي و وام از سوي دولت موثرترين راه باشد. حمايت دولت از اصناف مي تواند ترازوي توازن و تعادل در اعتماد و همدلي بين هر دو را قوي تر کند، اصناف حضور خود را در تمامي شرايط نشان داده اند.

شعبانلو با تاکيد بر لزوم توجه به رکود در اقتصاد و برآوردهاي مالي اصناف، توسط سازمان مربوطه، بيان داشت: سازمان امور مالياتي خوب مي داند که اصناف سال 98 و 99 درآمد نداشته اند و دوران تعطيلي کامل اين فراکسيون بزرگ اقتصادي در سال 99 کاملاً مشهود است؛ لذا سازمان مي تواند با محاسبات روزهاي کارکرد و تعطيلي اصناف، ماليات را بسنجد، البته که سازمان کاملا بر نادرآمدي اصناف نيز اشراف دارد و مي تواند اصناف را در سال 99 کلاً شامل بخشودگي و معافيت مالياتي کند تا اصناف را از درگيريهاي اين چنيني رها سازد.

وي با تاکيد بر اينکه انتظار زيادي نيست که بخشودگي مالياتي اصناف در اين وضعيت رخ دهد گفت: همچنين دولت با پرداخت حداقل 50 درصد از حق کارفرما در تامين اجتماعي، گامي در جهت حمايت از شرايط مالي اصناف بردارد. همراهي بايد دوطرفه باشد. اصناف بار اشتغال زايي را در طول سال بردوش کشيده اند، ماليات بموقع را پرداخته اند و .... بنابراين اينجاست که دولت براي حمايت از اصناف گام بردارد.

رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم بهداشتي و ساختمان تهران از رکود صنعت ساختمان و تاثير آن بر بيش از 70 صنف گفته و ادامه داد: در سه سال اخير رکود صنعت ساختمان منجر به رکود بيش از 70 صنف شده است. راه اندازي اين صنعت در سال توليد، پشتيباني ها و مانع زدايي ها، مي تواند پيام مقام معظم رهبري را عملياتي سازد. رهبر بر توليد تاکيد دارند لذا اين صنعت منجر به گردش اقتصادي بسيار خوب خواهد شد و به توليد کمک شاياني مي کند.

شعبانلو همکاران صنفي خود را به پويش حمايت از کارگران روزمزد در حوزه هاي صنفي دعوت کرد و گفت: خوب است در شرايط فعلي هر يک از همکاران صنفي، حال و روز کارگران روز مزدي که هر روز در محيط ومحل کار با آنها سروکار داشته و داريم را بيشتر از هر زمان ديگري درگ کنيم.

وي تصريح کرد: زماني که بازار و کار و اشتغال صنفي راکد است، بايد کارگران که وابسته به درآمد هاي روزانه هستند و روزشان را به اين اميد سپري مي کنند را حمايت کنيم. خداوند همه ما را حمايت خواهد کرد. کارگراني که با وانت و يا موتور سيکلت و چرخ هاي حمل کالا هر روز به حمل کالاهاي اصناف مشغولند، اکنون کاملا ً بيکار و درمانده از پرداخت مخارج زندگي شان هستند، بياييد دست در دست هم اين افراد را درک و حمايت کنيم تا خجالت زده از خانواده، صورت شان را سرخ تر نکند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.