زيان 400 ميليارد توماني رستوران‌دارها در سال 99 / 30 درصد نيروي کار تعديل شدند

اخبار ویژه

ملت ايران با انتخابي هوشمندانه، مديريت اجرايي کشور را بدست شخصيتي سپرده است که نماد اجراي عدالت و حفظ کرامت انساني است

اصناف کشور آماده همکاري جدي با دولت سيزدهم براي رفع مشکلات اقتصادي و معيشتي مردم هستند

پيام رهبر معظم انقلاب به مناسبت حضور حماسي مردم در انتخابات 1400

3

علي اصغر ميرابراهيمي، رئيس اتحاديه دارندگان رستوران و سلف سرويس تهران:

زيان 400 ميليارد توماني رستوران‌دارها در سال 99 / 30 درصد نيروي کار تعديل شدند

  • کد خبر : 92678
  • 1400/02/13

رئيس اتحاديه دارندگان رستوران و سلف سرويس تهران اظهار داشت: در سال 99 رستوران‌ها حدود 400 ميليارد تومان به خاطر شيوع کرونا ضرر کردند، دولت گفت به اين واحدها وام مي‌دهد اما هيچ يک از همکاران من موفق به دريافت وام نشده‌اند.

علي اصغر ميرابراهيمي، رئيس اتحاديه دارندگان رستوران و سلف سرويس تهران در مورد وضعيت رستوران ها با وجود تعطيلي ها و محدوديت هاي کرونايي اظهار کرد: حدود 50 درصد از رستوران داران مالک سرقفلي واحد خود، 30 درصد مالک واحد و 20 درصد مستاجر هستند. يعني يک پنجم رستوران ها اجاره اي هستند و نميتوانند اجاره خود را پرداخت کنند و ورشکست شده اند. مالکان نيز زيان مي دهند و با مشکل مواجه هستند.

وي با اشاره به ميزان زيان رستوران ها تصريح کرد: در سال 99 رستورانها حدود 400 ميليارد تومان به خاطر شيوع کرونا ضرر کردند، دولت گفت به اين واحدها وام ميدهد اما هيچ يک از همکاران من موفق به دريافت وام نشده اند. اخيرا نامه اي از آقاي نهاونديان آمده که اگر صاحبان اين اصناف در ماليات بر ارزش افزوده بدهکار هستند، جريمه آنها بخشوده ميشود. در حالي که در اين وضعيت ما با اصل گرفتن ماليات مخالف هستيم.

رئيس اتحاديه دارندگان رستوران و سلف سرويس تهران خاطرنشان کرد: به طور کلي حدودا 30 درصد ورشستگي بين رستوران ها به وجود آمده است. اگر همچنان رستوان ها تعطيل شوند، ظرفيت ادامه کار نخواهند داشت. حقوق کارگر هم که 39 درصد اضافه شده و مواده اوليه هم افزايش قيمت داشته، با چنين شرايط کار براي اين صنف سخت شده است. ميزان تعديل نيرو از ابتداي کرونا در رستوران ها 30 درصد بوده است.

وي افزود: رستوران ها فقط بايد به صورت بيرون بر کار کنند، بسياري از رستوران ها امکان کار به صورت بيرون بر ندارند و فقط در سالن مي توانند پذيرش داشته باشند. بنابراين نمي توانند در اين شرايط کار کنند، به طور کلي رستوران ها در حال زيان هستند. از ارگان هاي مختلف مانند دارايي، تامين اجتماعي و شهرداري مي خواهيم که به اصناف ياري دهند.

منبع : خبرگزاري ايلنا

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.