احتمال هجوم خريداران طلا به بازار با بازگشايي ها| حباب سکه تخليه شد

اخبار ویژه

ملت ايران با انتخابي هوشمندانه، مديريت اجرايي کشور را بدست شخصيتي سپرده است که نماد اجراي عدالت و حفظ کرامت انساني است

اصناف کشور آماده همکاري جدي با دولت سيزدهم براي رفع مشکلات اقتصادي و معيشتي مردم هستند

پيام رهبر معظم انقلاب به مناسبت حضور حماسي مردم در انتخابات 1400

3

ابراهيم محمدولي، رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان تهران طلا و جواهر تهران:

احتمال هجوم خريداران طلا به بازار با بازگشايي ها| حباب سکه تخليه شد

  • کد خبر : 92676
  • 1400/02/13

رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران با بيان اينکه صنف طلا و جواهر در راستاي حفظ سلامت همگاني تابع دستورالعمل هاي بهداشتي ستاد ملي مقابله با کروناست افزود: با توجه به روند نزولي قيمت اونس جهاني در چند روز گذشته و تاثيري که اين موضوع بر نوسان نرخ طلا در داخل به جاي مي گذارد به احتمال زياد با بازگشايي صنف طلا تقاضا براي خريد افزايش وچنين مسئله اي بر روند قيمت ها تاثير گذار خواهد شد.

ابراهيم محمدولي، رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران درباره وضعيت قيمت طلا با بازگشايي صنف طلا و جواهر گفت: تعطيلي کروناييبازارطلا را با مشکل جدي مواجه کرده است؛ چرا که فعالان اينبازار همچنان به انتظار تصميم ستاد ملي مقابله با کرونا نشسته اند تا دستور مجوز فعاليت اين صنف صادر شود.

ارز ارزان قيمت سکه و طلا را دربازار نزولي کرد
محمدولي خاطرنشان کرد: هميشه خيلي ها با افت بهاي اونس جهاني به انتظار کاهش بيشتر قيمت ها مي نشينند حال از آنجايي که نرخ ارز در کشور نيز متاثر از اخبار اميدوار کننده مذاکرات برجامي روندي نزولي به خود گرفته است، بنابراين زمينه براي کاهش قيمت اين کالا در
بازار فراهم است چرا که قيمت بهاي طلا در داخل برحسب نرخ انس جهاني و قيمت ارز تعيين مي شود. حال در چنين شرايطي معلوم نيست بازار طلا با بازگشايي مشاغل به چه سرنوشتي دچار شود.

وي در پاسخ به اينکه برخي از تحليلگران بازار بين الملل طلا پيش بيني مي کنند، قيمت اين فلز گرانبها بدنبال کاهش ارزش دلار و آشفتگي احتمالي اقتصاد امريکا به دليل مواجهه اين کشور با بحران تورم در ماههاي آينده افزايش مي يابد، گفت: تغيير قيمت اونس جهاني به رفتارهاي سياسي، اتفاقات بين المللي، رخدادهاي جهاني و برخي تصميمات کلان کشورهاي مهم تاثيرگذار اقتصادي بستگي دارد. البته با کاهش رشد اقتصادي برخي کشورهاي مهم اقتصادي تاثيرگذار يا بروز اتفاقاتي چون بيماري و بحران و ... معمولا سرمايه گذاري ها به سمت تبديل سرمايه به طلا حرکت مي کند و اين موضوع تقاضا را براي خريد افزايش داده و قيمت نيز سير صعودي به خود مي گيرد.
رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران در ادامه افزود: البته خيلي از کشورها در مواقعي از سال خزانه هاي خود را با خريد طلا به عنوان پشتوانه اقتصادي تامين مي کنند که اين رويه زمينه افزايش قيمت طلا را در جهان ايجاد کرده و اونس جهاني را تاحدي صعودي مي کند.

محمدولي اظهارداشت: اکنون در بازارهاي جهاني قيمت طلا سير نزولي را در پيش گرفته و اين کاهش قيمت تاثير خود را برقيمت طلاي داخلي به جاي گذاشته است تا جايي که الان هر گرم طلا به زير يک ميليون تومان رسيده است.

رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران تصريح کرد: پيش بيني مي شود با بازگشايي صنف طلا و جواهرات پس از تعطيلي کرونايي، خيلي ها براي خريد اين کالا با توجه به کاهش قيمتي که دارد هجوم بياورند. اميدوارم خريداران طلا مصنوعات طلا را بخرند و از خريد طلاي آب شده و کار شده که بعضا براي خيلي ها مشکل آفرين مي شود حذر کنند.

منبع : خبرگزاري بازار

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.