صدور گواهي عدم پرداخت چک از اول تا 20 ارديبهشت انجام نمي‌شود/ امهال پرداخت ماليات بر عملکرد و ماليات بر ارزش افزوده

اخبار ویژه

ملت ايران با انتخابي هوشمندانه، مديريت اجرايي کشور را بدست شخصيتي سپرده است که نماد اجراي عدالت و حفظ کرامت انساني است

اصناف کشور آماده همکاري جدي با دولت سيزدهم براي رفع مشکلات اقتصادي و معيشتي مردم هستند

پيام رهبر معظم انقلاب به مناسبت حضور حماسي مردم در انتخابات 1400

3

محمد نهاونديان، معاون اقتصادي رئيس جمهور:

صدور گواهي عدم پرداخت چک از اول تا 20 ارديبهشت انجام نمي‌شود/ امهال پرداخت ماليات بر عملکرد و ماليات بر ارزش افزوده

  • کد خبر : 92671
  • 1400/02/11

معاون اقتصادي رئيس جمهور گفت: براساس مصوبه ستاد ملي کرونا براي بازه زماني اول تا بيستم ارديبهشت ماه، گواهي عدم پرداخت چک از سوي بانک ها و موسسات اعتباري صادر نمي شود.

محمد نهاونديان معاون اقتصادي رئيس جمهور روز شنبه پس از جلسه ستاد ملي مقابله باکروناگفت: امروز در ستاد ملي کرونا با توجه به آثار و تبعات اقتصادي کرونا تصميماتي براي واحدهاي توليدي گرفته شد تا اين واحدها بتوانند قدري سرپا باشند.

وي ادامه داد: تعطيلي اصناف باعث شده برخي از واحدها امکان فروش محصولات خود را نداشته باشند اما بر اساس روال متعارف چک هايي را صادر کرده اند و عملاً امکان تکميل موجودي حساب و پرداخت وجه چک را پيدا نميکنند و اين به طور زنجير وار مشکلاتي را براي اصناف و فعالان اقتصادي ايجاد مي کند.

معاون اقتصادي رئيس جمهور تاکيد کرد: تصميمگيري در اين مورد ابعاد مختلفي دارد اما در مجموع ستاد ملي کرونا به اين نظر رسيد که براي بازه زماني اولتا بيستم ارديبهشت ماه يک تنفسي به مبادلات با چک دهد و بانک ها و موسسات اعتباري از صدور گواهي عدم پرداخت چک اجتناب کنند و محاکم و ضابطين قضايي هم از صدور اجراييه و اجراي آنها خودداري کنند يعني فرصتي را ايجاد کرديم تا اين شرايط غير عادي به شرايط عادي برگردد.

نهاونديان اظهار داشت: تصميم اقتصادي ديگر در رابطه با بحث هاي مالياتي بود به طوري که به سبب همين محدوديت ها ممکن است بعضي از واحدها نتوانسته باشند ماليات بر عملکرد و ماليات بر ارزش افزوده سال 99 خود را پرداخت کند و ممکن است اقساط معوق داشته باشند و سررسيد اقساط فرارسيده باشد که مهلت پرداخت تا پايان خرداد 1400 امهال شد.

معاون اقتصادي رئيس جمهور تصريح کرد: در مواردي به سبب اينکه واحدها اظهارنامه ماليات بر ارزش افزوده در دوره دوم و سوم سال 99 يعني پاييز و زمستان، تسليم نکرده باشند، جريمه ميشوند لذا اين جرائم با تصويب ستاد ملي کرونا بخشيده شد.

وي تاکيد کرد: البته اين موارد در رابطه با صنوفي است که به شدت از ويروس کرونا آسيب ديده اند که ليست اين مشاغل در کارگروه اقتصادي مقابله با تبعات اقتصادي ستاد ملي کرونا تعيين و اعلام شده است و طبعاً واحدهايي که سرپا و فعال بودند و شرايط عادي و متعارف داشتند نيازي به اين ندارد.

نهاونديان خاطر نشان کرد: اصناف وقتي قصد صدور، تجديد و تمديد پروانه کسب و کار خود را دارند بايد براي گرفتن استعلام مالياتي به سازمان مالياتي مراجعه کنند که قرار شد تا پايان شهريور ماه 1400 اجراي اين مقررات را متوقف کنيم تا هم مراجعه به سازمان مالياتي کم شود و هم فشار از روي واحدها در اين تشريفات اداري برداشته شود.

منبع : پايگاه اطلاع رساني دولت

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.