تامين اجتماعي؛ شرايط اقتصاد راکد اصناف را درک نمي کند/ پرداخت بيمه کارفرمايي براي اعضاي اين صنف بسيار دشوار و غيرممکن است

اخبار ویژه

ملت ايران با انتخابي هوشمندانه، مديريت اجرايي کشور را بدست شخصيتي سپرده است که نماد اجراي عدالت و حفظ کرامت انساني است

اصناف کشور آماده همکاري جدي با دولت سيزدهم براي رفع مشکلات اقتصادي و معيشتي مردم هستند

پيام رهبر معظم انقلاب به مناسبت حضور حماسي مردم در انتخابات 1400

3

محمد نيرومند، رئيس اتحاديه تاسيسات ساختمان تهران

تامين اجتماعي؛ شرايط اقتصاد راکد اصناف را درک نمي کند/ پرداخت بيمه کارفرمايي براي اعضاي اين صنف بسيار دشوار و غيرممکن است

  • کد خبر : 92621
  • 1400/02/01

رئيس اتحاديه تاسيسات ساختمان تهران ضمن اعتراض به تصميم سازمان تامين اجتماعي اظهار داشت: سازمان تامين اجتماعي به جاي اينکه شرايط اصناف را در بحبوحه اقتصاد راکد درک کند و به آنها ياري رساند، شروع به اجراي يک سري تصميماتي نموده که نه تنها فشار اقتصادي بر اصناف را کم نمي کند؛ بلکه تلاش دارد امتيازات گذشته را نيز قطع کند.

محمد نيرومند، رئيس اتحاديه تاسيسات ساختمان تهران در ادامه بيان داشت: بتازگي سازمان تامين اجتماعي، تمامي اعضايي که (لوله کشان آب و گاز) در پرداخت بيمه جزو محاسبات کارگران ساختماني بوده اند از زمره کارگران خارج و اجازه ثبت نمي دهند.

او در همين خصوص توضيح داد: زمانيکه به بيمه مراجعه نموديم اظهار داشتند، افراد مذکور پروانه کسب و مکان مشخص دارند و شامل بيمه کارگري نخواهند شددر حاليکه اگر پروانه نداشته باشند نمي توانند از نظام مهندسي کشور اجازه فعاليت دريافت کنند؛ بنابراين پروانه کسب نيز نياز به مکان ثابت دارد ؛ اما بيمه اصرار دارد که اگر سيار باشند مي توانند مجدد در محاسبات بيمه هاي کارگري محاسبه شوند.

نيرومند تاکيد کرد: شرايط و فشارهاي اقتصادي بقدري زياد است که براي تامين مخارج زندگي نيز با مشکلات زيادي روبه رو هستيم، بيمه تامين اجتماعي با فشار آوردن بر اقشار ضعيف فقط اين قشر را ضعيف تر خواهد کرد، پرداخت بيمه کارفرمايي براي کارگران ساختماني بسيار دشوار و غير ممکن است. از مسئولان درخواست مي کنم تا بيمه کارگري اين افراد را به حالت سابق بازگردانند.

وي با اشاره به رکود صنعت ساختمان و رابطه مستقيم اين صنف با اين صنعت بيان داشت: صنف تاسيسات از جمله صنوفي است که با بودن ساخت و ساز، رونق مي گيرد در حاليکه متاسفانه در سه سال اخير صنعت ساختمان راکد شده و بسياري از صنوف از جمله تاسييسات در رکود بسر مي برند.

رئيس اتحاديه تاسيسات ساختمان تهران تصريح کرد: دولت قول هايي راجع به راه اندازي انبوه سازي داده بود که تا کنون عملي نشده؛ بنابراين سازمان هاي وابسته به دولت با توجه به مشکلاتي که پيش پاي صنوف وجود دارد تسهيلاتي براي اصناف ايجاد کنند تا جملگي از پس زيان هاي وارده بر صنوف خود برآيند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.