کنترل بهتر ويروس کرونا؛ نيازمند مديريت واحد است/ نمي توانيم پاسخگوي مطالبات باشيم

اخبار ویژه

ملت ايران با انتخابي هوشمندانه، مديريت اجرايي کشور را بدست شخصيتي سپرده است که نماد اجراي عدالت و حفظ کرامت انساني است

اصناف کشور آماده همکاري جدي با دولت سيزدهم براي رفع مشکلات اقتصادي و معيشتي مردم هستند

پيام رهبر معظم انقلاب به مناسبت حضور حماسي مردم در انتخابات 1400

3

محمد خادم منصوري، رئيس اتحاديه فروشندگان دوچرخه و موتورسيکلت و لوازم يدکي تهران:

کنترل بهتر ويروس کرونا؛ نيازمند مديريت واحد است/ نمي توانيم پاسخگوي مطالبات باشيم

  • کد خبر : 92619
  • 1400/01/31

رئيس اتحاديه فروشندگان دوچرخه و موتورسيکلت و لوازم يدکي تهران با انتقاد از عملکرد دولت در تعطيلات نوروزي گفت: مديران و مسئولان دولتي که براي کنترل ويروس کرونا در کشور تلاش مي کنند بايد يک مديريت واحد داشته باشند؛ اگر قبل از سال جديد تمامي جاده ها بسته مي شد و اجازه ورود و خروج به هيچ کس در هيچ شهري داده نمي شد امروز ما با اين بحران مواجه نبوديم.

محمد خادم منصوري، رئيس اتحاديه فروشندگان دوچرخه و موتورسيکلت و لوازم يدکي تهران با گلايه از باز بودن بانک ها در شرايط تعطيلي واحدهاي صنفي تاکيد کرد: با باز بودن بانک ها و تعطيلي واحدهاي صنفي، فشار بسيار زيادي به کسبه و مردم در شرايط بحراني اقتصادي وارد شده است. هيچ گونه خريد و فروشي در صنوف صورت نميگيرد؛ اما بانکها براي اخذ و وصول مطالبات آمادگي کامل دارند. درآمدي وجود ندارد تا بتوانيم چکهاي ارائه شده به بانک را جوابگو باشيم. نمي توانيم پاسخگوي مطالبات باشيم .

وي بيان داشت: از سه رسته فروش دوچرخه، موتورسيکلت و لوازم يدکي اين صنف دو رسته دوچرخه و موتورسيکلت کاملاً تعطيل و تنها رسته فروشندگان لوازم يدکي فعال است. با اين که تمامي واحدهاي صنفي اين اتحاديه رعايت پرتکل هاي بهداشتي را انجام ميدهند؛ اما ما نيازمند مديريت واحد در تمام زمينهها هستيم.

خادم منصوري در ادامه با انتقاد از عملکرد سازمان امور مالياتي گفت: دولت برخلاف ادعاي حمايت از اصناف هيچگونه حمايتي از صنوف مختلف نداشته است. طي يک سال و اندي که از شيوع ويروس کرونا گذشته تا به امروز، صنوف يا تعطيل بودن يا نيمه تعطيل، کسب و کار کاملاً کساد بوده و بنابراين هيچ وقت نمي توان از مغازه اي که کسب و کار مناسبي ندارد مطالبه ماليات کرد.

وي تصريح کرد: سازمان امور مالياتي به قطع و يقين در روند کارها و مسئوليتهاي خود کار خود را انجام ميدهد و توجهي به مشکلات اصناف ندارد. اينجاست که نشان ميدهد در کشور يکي از زيرساخت هاي لازم براي داد و ستد و مبادلات اقتصادي انجام نشده است.

منصوري تاکيد کرد: توليدکنندگان در سال توليد، پشتيباني ها و مانع زدايي ها با مشکلات بسيار زيادي مواجه هستند از جمله اين که براي ساخت دوچرخه تنها 30 درصد از لوازم مورد نياز را ميتوانيم توليد کنيم 70 درصد مابقي را بايد وارد کنيم. ساز و کار و قوانين متغير گمرکات هر روز مشکلات زيادي را براي واردکنندگان در حوزه هاي مختلف ايجاد مي کند. از سويي رهبر معظم انقلاب تاکيد فراوان بر توليد، پشتيباني ها و مانع زدايي ها دارد از سوي ديگر سازمانها، نهادها، وزارتخانهها و ارگان هايي که بايد زيرساخت توليدات را بر عهده بگيرند با ايجاد مانع هاي زياد، انگيزه توليدکنندگان را از بين برده و اجازه واردات قطعات و مواد اوليه به کشور نمي دهند.

وي در ادامه گفت: اگر همه مسئولان در همه وزارتخانه ها، نهادها و ارگان ها گوش به فرمان مقام معظم رهبري باشند و بر دستور ايشان تاکيد کنند هيچ مشکلي ايجاد نخواهد شد. رهبر معظم بر توليد و حمايت از توليد و رفع تمامي موانع تاکيد دارند، اما آنچه مشاهده مي شود نه تنها از توليد حمايت نمي گردد و هيچ پشتيباني از سوي دولت صورت مي گيرد بلکه تمامي مانع هايي که بر سر راه توليدکننده وجود دارد توسط سازمان ها، ارگانها و نهادهاي دولتي ايجاد مي شود. اين شرايط چه اميدي براي توليد در کشور خواهد داشت .

خادم منصوري تصريح کرد: اگر ما مي توانيم در انرژي هسته اي موفق شويم و يا به ساخت موشک مبادرت ورزيم، آيا توانايي ساخت دوچرخه را نداريم؟ بسياري از توليدکنندگان، مخترعين و مکتشفين و جوان هاي با استعداد در کشور مي توانند با به کارگيري هوش و ذکاوت، بهترين توليدات را در جهان داشته باشند؛ اما متاسفانه موانع زياد اجازه نميدهد تا شکوفايي استعداد در کشور بدرستي انجام پذيرد و ما به عنوان بزرگترين توليدکننده دستگاه ها، مواد و کالاهاي بسيار خوب در دنيا شويم، مسئولان به داد توليد کشور برسند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.