قانون براي همه يکسان است/ با کرکره‌هاي نيمه باز برخورد مي‌شود/ انجام بيش از 6 هزار بازرسي در روزهاي اخير

اخبار ویژه

اصناف کشور آماده همکاري جدي با دولت سيزدهم براي رفع مشکلات اقتصادي و معيشتي مردم هستند

پيام رهبر معظم انقلاب به مناسبت حضور حماسي مردم در انتخابات 1400

نحوه برآورد مالياتي شرکاء در تبصره ماده 100 مشکل آفرين است/ ناهمخواني ماليات با نادرآمدي و ورشکستگي برخي از صنوف

3

قاسم نوده‌فراهاني، رئيس اتاق اصناف تهران:

قانون براي همه يکسان است/ با کرکره‌هاي نيمه باز برخورد مي‌شود/ انجام بيش از 6 هزار بازرسي در روزهاي اخير

  • کد خبر : 92615
  • 1400/01/31

رئيس اتاق اصناف تهران با تاکيد بر اينکه قانون براي همه يکسان است اظهار داشت: واحدهاي صنفي متعلق به نهادها و ارگانهاي خاص و تمام واحدهايي که با کرکره نيمه باز کار مي کنند همه در برابر قانون يکسان هستند و بايد قوانين را رعايت کنند.

قاسم نوده فراهاني، رئيس اتاق اصناف تهران با بيان مطلب فوق گفت: در همين چند روز محدوديتهاي کرونايي حدود 6 هزار و 20 بازرسي انجام شده که حدود 360 مورد از آنها اخطار گرفتند از اين تعداد براي مثال برخي با کرکره نيمه باز کار ميکردند، تعدادي نيز که توجه نميکردند به سازمان تعزيرات حکومتي معرفي شدهاند.

وي در پاسخ به اينکه بسياري از واحدهاي صنفي متعلق به نهادها و ارگان هاي خاص مشغول به فعاليت هستند بيان کرد: قانون براي همه يکسان است، براي مثال قانون براي کتابفروشي که متعلق به يک نهاد، ارگان و شخص خاص يکسان است. رئيس آن نهاد يا ارگان بايد تذکر بدهد که قانون را رعايت کنند تا بقيه هم ياد بگيرند. بنابراين با اين اصناف متخلف هم برخورد مي شود و ما به هيچ کسي تعارف نداريم.

فراهاني در مورد آخرين وضعيت تعطيلي اصناف به علت شيوع موج چهارم کرونا اظهار کرد: امروز ما 400 نفر از عزيزان خود را از دست داديم، اين مشکل صرفا با بستن اصناف درست نمي شود. اگر قرار بر تعطيلي باشد، اصناف فقط بخشي از مکان هايي است که بايد کنترل شود، مترو، اتوبوس، بانک ها و غيره نيز بايد در اين مورد کنترل شوند.

وي ادامه داد: حمل و نقل تغييري نکرده و وضعيت مترو و اتوبوس مانند قبل است. اصناف بسته هستند؛ اما در فروشگاه هاي زنجيره تراکم جمعيت بشدت بالا است.

فراهانيافزود: اگر قرار است از اين تعطيليها نتيجه اي بگيريم در گام اول بايد همه مردم رعايت کنند و حافظ جان خود باشند. اينطور نيست که به راحتي بگوييم 400 نفر فوت کردند؛ ما دو هواپيما انسان از دست دادهايم، اين اتفاق ممکن است براي هر کدام از ما رخ دهد.

رئيس اتاق اصناف تهران در ادامه تصريح کرد: ما در حوزه اصناف طبق مقرراتي که ستاد کرونا تنظيم و ابلاغ مي کند عمل مي کنيم. اگر گفتند تعطيلي ها ادامه پيدا کند اصناف تعطيل خواهند بود و اگر تصميم بر بازگشايي و تشديد پروتکل ها باشد باز هم مي پذيريم.

وي در پاسخ به سوالي در مورد فعاليت گروههاي شغلي 2 ، 3 و 4 گفت: 32 گروه شغلي و صنف باز هستند، اگر در شهر ديده مي شود که مغازهها باز هستند به اين علت است که تعداد قابل توجهي از آنها جزو گروه 1 هستند؛ اما فعاليت اصنافي که جزو گروههاي شغلي ديگر هستند تخلف محسوب مي شود. از همين روي اصناف دقت کنند تا با آنها برخورد نشود.

رئيس اتاق اصناف تهران خاطرنشان کرد: تشخيص متخصصين در ستاد کرونا اين است که برخي گروهها فعاليت کنند و برخي فعاليت نکنند. اين تصميم براي رفاه حال همه شهروندان است که يکي از شهروندان نيز صاحب آن واحد صنفي است.

نوده فراهاني در ادامه افزود: گشتهاي مشترک با بازرسي صمت و بازرسي اصناف صورت ميگيرد. در همين چند روز محدوديتهاي کرونايي حدود 6 هزار و 20 بازرسي انجام ميشود که حدود 360 مورد از آنها اخطار گرفتند که براي مثال با کرکره نيمه باز کار ميکردند، تعدادي نيز که توجه نميکردند به سازمان تعزيرات حکومتي معرفي شدهاند. بنابراين برخورد انجام ميشود اما درخواست من از کسبه اين است که منتظر برخورد نباشند و قانون را رعايت کنند.

منبع : ايلنا

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.