تعطيلي هاي کرونايي، صنف چلوکباب را نابود کرد/ صنف چلوکباب و چلوخورش بايد در زمره توليدکنندگان قرار گيرند

اخبار ویژه

اصناف بيشترين همراهي را در طي 14 ماه اخير داشته اند/ پيشنهاد بازگشايي اصناف با رعايت شديد پروتکل هاي بهداشتي در دستور کار ستاد ملي مديريت کرونا

تلاشهاي موثري براي بازگشايي صنوف تعطيل صورت گرفته است که در صورت تصويب ستاد ملي مقابله با کرونا از هفته آينده اجرايي خواهد شد/ با دولت بابت لزوم تغيير روال تعطيلي اصناف اتمام حجت کرديم

بازار راکد و کسب وکار نيمه تعطيل؛ دردي را دوا نمي کند/ دولت همانگونه که فقط اصناف را تعطيل مي کند؛ آنها را معاف از ماليات هم کند

3

علي اکبر نريماني، رئيس اتحاديه چلوکباب و چلوخورش تهران:

تعطيلي هاي کرونايي، صنف چلوکباب را نابود کرد/ صنف چلوکباب و چلوخورش بايد در زمره توليدکنندگان قرار گيرند

  • کد خبر : 92598
  • 1400/01/25

رئيس اتحاديه چلوکباب و چلوخورش تهران با اشاره به اينکه تعطيلي ها منجر به نابودي صنف چلوکباب و خروج بسياري از اعضاي صنف شده است بيان داشت: سال 99 سال بسيار بدي براي صنف چلوکباب و چلوخورش بود به طوري که مي توانم بگويم 90 درصد سال را در تعطيلي به سر مي برديم. امسال نيز با تعطيلي هاي اخير شروع خوبي نداشتيم.

علي اکبر نريماني، رئيس اتحاديه چلوکباب و چلوخورش تهران با بيان مطلب فوق افزود: از دي ماه سال گذشته تاکنون تعطيلي ها به صورت مکرر ادامه پيدا کرده است و تنها رسته فعال اين صنف، بيرون بر، مي باشد در حاليکه صنف چلوکباب و چلوخورش به جهت ارائه غذاهاي کاملا سنتي قداست ملي را حفظ ميکند، اما اکنون تنها براي اينکه اعضا بتوانند واحد صنفي خود را حفظ کنند مجبور هستند که غذا را به صورت بيرون بر عرضه نمايند.

نريماني با اشاره به حلول ماه مبارک رمضان گفت: با ورود به ماه رمضان تنها ميتوانيم شب ها با فعاليت رسته بيرون بر امرار معاش کنيم. کم کم و رفته رفته خيلي از واحدهاي صنفي فعال در اين اتحاديه پروانه کسب خود را باطل و واحدهاي صنفي خود را تغيير کاربري مي دهند. تعطيليها امان اعضاي اين اتحاديه را ربوده است.

وي در رابطه با تهيه مواد اوليه تاکيد کرد: در سال گذشته مرغ، گوشت و روغن با مبالغ بسيار بالا براي اعضا تامين شد به طوري که 100 درصد اقلام گران شد و از سويي با دشواري کامل صورت مي گرفت تا اينکه وزارت صمت براي کنترل و تأمين روغن موجود در بازار براي اينکه به دست مصرف کننده واقعي برسد وارد ميدان شد. اينجا از وزارت صمت تشکر فراوان مي کنيم؛ ضمن اينکه بارها و بارها تاکيد داشته ام مي توان تمامي اقلام مورد نياز توليد کنندگان را از طريق تعاوني هايي که با اين اتحاديه ها کار مي کنند تامين کرد.

وي افزود: سابق بر اين گوشت مورد نياز از طريق شرکت تعاوني تامين ميشد اگر مجدد گوشت مورد نياز در اختيار شرکتهاي تعاوني قرار گيرد مي توانيم انتظار داشته باشيم مواد اوليه با قيمت مناسب و در اسرع وقت به دست توليدکننده و مصرفکننده حقيقي برسد با اين کار ميتوانيم قيمت ها را کنترل کنيم.

نريماني گلايه مند از اينکه صنف متبوعش جزو بند(ج) است و ارزش افزوده نبايد به اين صنف تعلق گيرد بيان داشت: اکثر واحدهاي صنفي که تغيير کاربري دادند و از صنف چلوکباب و چلوخورش خارج شدند به دليل وجود ارزش افزوده است اين در حالي است که واحدهاي صنفي اين اتحاديه جزو بند (ج) مي باشند و نبايد در محاسبات مالياتي سازمان امور مالياتي اين اعضا را شامل ارزش افزوده کنند از سوي ديگر صنف چلوکباب و چلوخورش کاملا توليدي است.

او تصريح کرد: 90 درصد اعضاي اين صنف توليد دارند و تنها 10 درصد آن هم ارائه خدمات در داخل چلوکبابي ها؛ بنابراين چرا بايد ماليات شان مانند صنوف توليدي محاسبه نشود. بارها در اين مورد نامههاي فراواني به اتاق اصناف تهران و سازمان صمت تقديم نموده ايم؛ اما تا کنون توجه ويژه اي مبذول نگرديده از مسئولان محترم درخواست دارم تا صنف چلوکباب و چلوخورش را در زمره توليدکنندگان محسوب نمايند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.