برگزاري يکصد و بيستمين جلسه هيات عالي نظارت بر سازمان هاي صنفي پس از 4 سال

اخبار ویژه

اصناف بيشترين همراهي را در طي 14 ماه اخير داشته اند/ پيشنهاد بازگشايي اصناف با رعايت شديد پروتکل هاي بهداشتي در دستور کار ستاد ملي مديريت کرونا

تلاشهاي موثري براي بازگشايي صنوف تعطيل صورت گرفته است که در صورت تصويب ستاد ملي مقابله با کرونا از هفته آينده اجرايي خواهد شد/ با دولت بابت لزوم تغيير روال تعطيلي اصناف اتمام حجت کرديم

بازار راکد و کسب وکار نيمه تعطيل؛ دردي را دوا نمي کند/ دولت همانگونه که فقط اصناف را تعطيل مي کند؛ آنها را معاف از ماليات هم کند

3

کامبيز معتمد وزيري، دبير هيات عالي نظارت بر سازمان‌هاي صنفي کشور خبر داد:

برگزاري يکصد و بيستمين جلسه هيات عالي نظارت بر سازمان هاي صنفي پس از 4 سال

  • کد خبر : 92596
  • 1400/01/24

سرپرست مرکز اصناف و بازرگانان و دبير هيات عالي نظارت گفت: يکصد و بيستمين جلسه هيات عالي نظارت پس از 4 سال روز يکشنبه 22 فروردين 1400 به رياست محمدصادق مفتح قائم‌ مقام وزير صمت در امور بازرگاني و با حضور عباس قبادي معاون بازرگاني داخلي وزارت صمت، هيئت رئيسه اتاق اصناف ايران و اعضاي هيات عالي نظارت در ساختمان شهيد مهري وزارت صمت برگزار شد.

کامبيز معتمد وزيري در حاشيه برگزاري اين جلسه، با بيان اينکه نخستين دستور جلسه، رسيدگي به حسابهاي مالي و تراز حسابهاي اتاق اصناف ايران در سال 97 و 98 بود، گفت: اين موارد ميبايست در سالهاي گذشته با تشکيل جلسات هيات عالي مطرح و مصوب ميشد که به دليل عدم برگزاري جلسات اين مهم به انجام نرسيده بود.

وي بررسي بودجه سال گذشته و امسال را از ديگر موارد مطروحه در اين جلسه اعلام کرد و افزود: تعيين حسابرس براي سال جاري، از ديگر مصوبات جلسه بوده است. همچنين صورتهاي مالي سالهاي 97، 98 و بودجه سال 1399 تصويب شد؛ ليکن بحث و بررسي و تصويب بودجه سال جاري به جلسه آتي هيات موکول شد.

دبير هيات عالي نظارت همچنين در خصوص سامانه املاک و مستغلات که از ديگر موضوعات مورد بحث در اين جلسه بود، عنوان کرد: باتوجه به تقاضاي وزارت راه و شهرسازي به منظور انتقال سامانه املاک و مستغلات وزارت صمت به وزارت راه و برگزاري جلساتي در نهاد رياست جمهوري مقرر شد بهمنظور جلوگيري از انتقال سامانه باتوجه به صنفيبودن آن و تامين نظر وزارت راه و شهرسازي تدابيري اتخاذ گردد. لذا در جلسه هيات عالي اعلام شد اولا کليه اطلاعات سامانه بهصورت برخط و از طريق وبسرويس به وزارت راه انتقال يابد، ثانيا موضوع تعيين نرخ دستمزد مشاوران املاک مطابق با پيشنهاد وزارت راه و پس از انجام کارشناسي مربوطه و تصويب هيات عالي، بهعنوان مبناي تعيين حق کميسيون مشاوران املاک قرار گيرد.

سرپرست مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صمت، يکي ديگر از دستورات را موضوع سند راهبردي برشمرد و تصريح کرد: با توجه به نقش و جايگاه هيات عالي نظارت درخصوص سياستگذاري و برنامهريزي امور اصناف کشور، براي نخستين بار برنامه راهبردي هيات عالي نظارت تدوين و مقرر گرديد در جلسه آتي دستور کار قرار گيرد. لازم به ذکر است که سند مذکور با توجه به اينکه اصناف بخش قابل توجهي از توليد، توزيع کالا و ارائه خدمات را در اختيار دارند، از اهميت بسيار زيادي برخوردار است و اين سند با مشخصنمودن سياستهاي کلان و با درنظر گرفتن اسناد و قوانين بالادستي نظير سند چشم انداز 1404، سياست کلي اقتصاد مقاومتي، برنامه توسعه اي کشور و سند راهبردي وزارت صمت، تدوين شده است؛ لذا تلاش شده با ارائه برنامه عملياتي براي کميسيونهاي نظارت، اتاقهاي اصناف و اتحاديه هاي صنفي، وضعيت مطلوب تري نسبت به وضعيت فعلي براي اصناف ايجاد شود.

معتمد وزيري در پايان ضمن بيان اينکه دو هفته ديگر جلسه هيات عالي مجددا تشکيل خواهد شد، خاطرنشان کرد که پيش از برگزاري جلسه بعدي هيات عالي، جلسه کارشناسي با نمايندگان اعضاي اصلي برگزار خواهد شد تا موارد ذکر شده، پيش از طرح در هيات مورد کار کارشناسي قرار گيرد.

منبع : شاتا نيوز

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.