نيازمند توجه ويژه دولت فراتر از حمايت عمومي هستيم/ تعطيلي دو ساله مراکز آموزش، لزوم بخشودگي و معافيت اضطراري مي طلبد

اخبار ویژه

اصناف بيشترين همراهي را در طي 14 ماه اخير داشته اند/ پيشنهاد بازگشايي اصناف با رعايت شديد پروتکل هاي بهداشتي در دستور کار ستاد ملي مديريت کرونا

تلاشهاي موثري براي بازگشايي صنوف تعطيل صورت گرفته است که در صورت تصويب ستاد ملي مقابله با کرونا از هفته آينده اجرايي خواهد شد/ با دولت بابت لزوم تغيير روال تعطيلي اصناف اتمام حجت کرديم

بازار راکد و کسب وکار نيمه تعطيل؛ دردي را دوا نمي کند/ دولت همانگونه که فقط اصناف را تعطيل مي کند؛ آنها را معاف از ماليات هم کند

3

موسي فرزانيان، رئيس اتحاديه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسي تهران:

نيازمند توجه ويژه دولت فراتر از حمايت عمومي هستيم/ تعطيلي دو ساله مراکز آموزش، لزوم بخشودگي و معافيت اضطراري مي طلبد

  • کد خبر : 92595
  • 1400/01/24

رئيس اتحاديه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسي تهران با تاکيد بر توامان شدن تعطيلي هاي مکرر برخي صنوف و تمام مراکز آموزشي بيان داشت: صنف آسيب ديده نوشت افزار بايد فراتر از حمايت عمومي به طور اخص مشکلات شان بررسي شود. اين صنف را شامل بخشودگي و معافيت اضطراري قرار دهيد.

موسي فرزانيان، رئيس اتحاديه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسي تهران گفت: سال گذشته دو بار پي در پي به سازمان نامه نگاري کرديم تا براي صنف آسيب ديده نوشت افزار فراتر از حمايت عمومي به طور اخص مشکلات شان را بررسي کنند و اين صنف را شامل بخشودگي و معافيت اضطراري قرار دهند.

وي تصريح کرد: تعطيلي مراکز آموزشي و 15 ميليون دانش آموز و دانشجو، حجم عظيمي از مشتريان اين صنف را کاهش داده است. کالا و لوازم صنف در واحدهاي صنفي مانده و راه حلي براي درماندگي هاي اقتصادي اين صنف وجود ندارد، لذا در خواست کرديم تا موضوع را فراتر از يک مشکل بررسي کنند؛ اما متاسفانه ناديده گرفته شديم و اين صنف را نيز مانند مابقي ديدند.

فرزانيان با انتقاد از مشموليت اين صنف در گروه 2 شغلي ادامه داد: اين بار نيز صنف نوشت افزار با اينکه، ملزومات دانش آموزان و ادارات را تامين و به فروش مي رساند، شامل بند 2 شده و تمامي واحدهاي صنفي اين اتحاديه بايستي تعطيل شوند.

رئيس اتحاديه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسي تهران گفت: متاسفانه هيچ توجهي به اين صنف نشده، اين در حالي است که تمامي ادارات به لوازم اداري و ملزومات کاري شان نياز به مراجعه به اين صنوف دارند؛ اما گوش شنوايي نبود تا مشکلات صنف را در نظر بگيرند.

فرزانيان در ادامه با تاکيد بر اينکه توليدکنندگان لوازم نوشت افزار نيز شرايط سختي را مي گذرانند گفت: سال گذشته توليدکنندگان به مقدار قابل توجهي کالا توليد کردند، اما به دليل تعطيلي مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزشي اين لوازم در انبارها ماند و فروش نرفت. امسال نيز از ابتداي سال، تعطيلي ها شروع شد و اين صنف در دومين سال متوالي شاهد آب شدن سرمايه هاي خود هستند؛ چرا که بايد هزينه هاي هنگفت اجاره بهاي سنگين، حقوق کارگران، حامل هاي انرژي، بيمه و ... را بدهند و در نهايت بايد ماليات ساله اي بي درآمدي را با نادرآمدي به سازمان پرداخت کنند. سوال اين است که ماليات بر درآمد است، سازمان از نادرآمدي چه مالياتي را مطالبه مي کند.

فرزانيان از همراهي اصناف با دولت گفته و اضافه کرد: اصناف در سال 98 و 99 و اکنون که در ابتداي سال 1400 هستيم به طور کامل با دولت همکاري کرده، خوب است که سازمان هاي زير مجموعه دولت نيز شرايط اصناف را درک کنند، بخصوص سازمان امور مالياتي. با تعطيلي مراکز آموزشي حجم عظيمي از مشتريان اين صنف کاهش يافته و کالا و لوازم صنف در واحدهاي صنفي مانده و راه حلي براي درماندگي هاي اقتصادي اين صنف وجود ندارد، لذا در خواست کرديم تا موضوع را فراتر از يک مشکل بررسي کنند؛ اما متاسفانه ناديده گرفته شديم و اين صنف را نيز مانند مابقي ديدند.

فرزانيان تصريح کرد: شرايط مان به مراتب بدتر از آسيب پذيرترين گروه هاي صنفي بوده است. امسال توقع داريم تا دولت با بررسي هوشمندانه به اين جريان توجه ويژه اهتمام ورزد.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.