با تعطيلي اصناف موافق نيستيم/ لزوم تدوين پروتکل‌هاي بهداشتي لازم و مهيا کردن شرايط براي فعاليت اصناف

اخبار ویژه

اصناف بيشترين همراهي را در طي 14 ماه اخير داشته اند/ پيشنهاد بازگشايي اصناف با رعايت شديد پروتکل هاي بهداشتي در دستور کار ستاد ملي مديريت کرونا

تلاشهاي موثري براي بازگشايي صنوف تعطيل صورت گرفته است که در صورت تصويب ستاد ملي مقابله با کرونا از هفته آينده اجرايي خواهد شد/ با دولت بابت لزوم تغيير روال تعطيلي اصناف اتمام حجت کرديم

بازار راکد و کسب وکار نيمه تعطيل؛ دردي را دوا نمي کند/ دولت همانگونه که فقط اصناف را تعطيل مي کند؛ آنها را معاف از ماليات هم کند

3

ابراهيم درستي، نماينده وزير صمت در اصناف کشور و عضو هيئت رئيسه اتاق اصناف ايران و تهران:

با تعطيلي اصناف موافق نيستيم/ لزوم تدوين پروتکل‌هاي بهداشتي لازم و مهيا کردن شرايط براي فعاليت اصناف

  • کد خبر : 92567
  • 1400/01/21

نماينده وزير صمت در اصناف کشور و عضو هيئت رئيسه اتاق اصناف ايران و تهران لزوم تدوين پروتکل‌هاي بهداشتي لازم و مهيا کردن شرايطي براي فعاليت و باز بودن اصناف را متذکر شد.

ابراهيم درستي در رابطه با تعطيلي اصناف در 10 روز آينده اظهار کرد: از امروز جلساتي در اتاق اصناف تهران برپا کرديم و دستورالعمل هاي لازم ابلاغ گرديد و انتظارات و مشکلات پيش آمده براي اصناف در نتيجه تصميمات غير کارشناسي نيز بيان گرديد.


وي افزود: از مهم ترين موارد مطروحه در جلسات فعاليت بانک ها و تعطيلي اصناف بود. وقتي چک به بانک ميرود، در صورت نبود موجودي، اعتبار چندين ساله فعاليت در بازار دچار خدشه ميشود.


درستي گفت: اجراي مصوبات ستاد ملي کرونا براي اصناف لام الاجرا و سلامت مردم اولويت يک ماست و ما هم در راستاي احقاق حقوق اصناف از مجراي قانوني پيگيري خواهيم نمود .


عضو هيئت رئيسه اتاق اصناف ايران و تهران با اشاره به درد و دلهاي اصناف اظهار کرد: ما از ابتداي شيوع ويروس کرونا از ارگانها انتظارت حمايت بيشتري داشتيم. ما هم از وضع تحريم و فشارهاي کاذب باخبريم ولي در عين حال، آرامش اولويت ماست که بايد شرايطي را در بازار ايجاد کنيم که اين آرامش ادامه دار باشد و مغازه داران بدون قيد و شرط پروتکلها را رعايت کنند.


نماينده وزير صمت در اصناف کشور گفت: با راهکار تعطيلي اصناف موافق نيستيم، ما بر اين باوريم که بتوانيم واحدها را باز نگه داريم و پروتکلها را اجرا کنيم. ما هم ميدانيم تعطيلي معضلي بسيار سخت است. شايد اکثر واحدهاي صنفي تهران اجارهاي باشد و آقاياني که ادعا ميکردند اجاره نميگيرند، آيا اين اتفاق را اجرايي کردند؟


وي افزود: مغازه داري که درها را بسته چطور بايد اجاره را تامين کند. براي اين مسائل بايد چاره انديشي شود ولي در عين حال فعلا موظف به رعايت پروتکلها هستيم.


درستي گفت: در حال حاضر بايد ببنيم دست فروشان و حمل و نقل عمومي در سطح شهر چه کارها که نميکنند ولي به هر حال شرايط حساس است و بايد هم افزايي داشته باشيم. بايد جلوي بسياري کارها را بگيريم که به معضلي برنخوريم و فوتيهاي بيشتري نبينيم.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.