4 دليل افزايش قيمت گوشت/ دامداران دام عرضه نمي کنند تا به قيمت گرانتري بفروشند

اخبار ویژه

اصناف بيشترين همراهي را در طي 14 ماه اخير داشته اند/ پيشنهاد بازگشايي اصناف با رعايت شديد پروتکل هاي بهداشتي در دستور کار ستاد ملي مديريت کرونا

تلاشهاي موثري براي بازگشايي صنوف تعطيل صورت گرفته است که در صورت تصويب ستاد ملي مقابله با کرونا از هفته آينده اجرايي خواهد شد/ با دولت بابت لزوم تغيير روال تعطيلي اصناف اتمام حجت کرديم

بازار راکد و کسب وکار نيمه تعطيل؛ دردي را دوا نمي کند/ دولت همانگونه که فقط اصناف را تعطيل مي کند؛ آنها را معاف از ماليات هم کند

3

علي اصغر ملکي، رئيس اتحاديه فروشندگان گوشت گوسفندي تهران:

4 دليل افزايش قيمت گوشت/ دامداران دام عرضه نمي کنند تا به قيمت گرانتري بفروشند

  • کد خبر : 92526
  • 1400/01/11

رئيس اتحاديه گوشت گوسفندي تهران با ارائه توضيحاتي درباره دلايل افزايش قيمت گوشت در بازار گفت: کمبود عرضه دام در بازار دليل اصلي گراني گوشت است چرا که دامداران منتظرند دام خود را در شب عيد به قيمت گرانتري بفروشند.

علي اصغر ملکيرئيس اتحاديه گوشت گوسفندي تهران گفت: کمبود عرضه دام در بازار دليل اصلي گراني گوشت است چرا که دامداران منتظرند دام خود را در شب عيد به قيمت گرانتري بفروشند.

وي ادامه داد: قيمت دام زنده هم بسيار گران شده و کيلويي 58 هزار تومان در استانها به فروش مي رود، هر يک واحد افزايش ريالي که در قيمت دام زنده ايجاد مي شود دو برابر آن قيمت گوشت افزايش مي يابد.

رئيس اتحاديه گوشت گوسفندي تهران بالا بودن قيمت نهاده را هم دليل ديگر اين گراني اعلام کرد و گفت: دامدار مي گويد دام خود را با نهاده گران پرورش داده و جو را کيلويي 8 هزار تومان خريده و برايش نمي صرفد که با قيمت پايين دام بفروشد بنابراين در انتظارند که با افزايش قيمت در ايام عيد بفروشند و سود کنند.

وي افزود: دامداران مي گويند که هر 100 راس دام سبک روزانه 500 هزار تومان نهاده مصرف مي کند.

اين مسئول در پاسخ به اينکه آيا توليد دام هم درکشور کم شده است؟ گفت: توليد کم نشده اما واردات نسبت به سال گذشته به يک سوم کاهش يافته و اين مسئله روي قيمت تاثير گذاشته است.

به گفته ملکي، مغازه داران گوشت گوسفندي شقه و بدون دمبه را به قيمت 120 هزار تومان خريداري مي کنند و با حاشيه سود 12 درصدي بايد به قيمت 132 هزار تومان به مشتري بفروشند.

گوشت گاوي هم به قيمت 90 هزار تومان خريداري مي کنند و بدون استخوان به قيمت 120 هزار تومان بايد به مشتري بفروشند.

وي در عين حال تاکيد کرد که براي گوشت قيمت گذاري انجام نمي شود و عرضه و تقاضا قيمت بازار را تعيين مي کند.

رئيس اتحاديه گوشت گوسفندي تهران تصريح کرد: اکنون مشکل تامين دام وجود ندارد و دامداران مي خواهند قرارداد فروش خود را با قيمت پس از 20 اسفند منعقد کنند.

وي در پاسخ به اينکه پيش بيني شما براي توليد سال آينده چيست؟ گفت: تامين نهاده حرف اول را ميزند اگر به خوبي تامين شود دامدار توليد خود را افزايش خواهد داد در غير اينصورت مشکلات توليدو قيمت نه تنها برطرف نمي شود بلکه اضافه خواهد شد.

منبع : خبرگزاري فارس

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.