دارندگان خودرو تعيين‌کننده قيمت‌هاي بازار شده‌اند/ بازار رسمي؛ همچنان تعطيل

اخبار ویژه

اصناف بيشترين همراهي را در طي 14 ماه اخير داشته اند/ پيشنهاد بازگشايي اصناف با رعايت شديد پروتکل هاي بهداشتي در دستور کار ستاد ملي مديريت کرونا

تلاشهاي موثري براي بازگشايي صنوف تعطيل صورت گرفته است که در صورت تصويب ستاد ملي مقابله با کرونا از هفته آينده اجرايي خواهد شد/ با دولت بابت لزوم تغيير روال تعطيلي اصناف اتمام حجت کرديم

بازار راکد و کسب وکار نيمه تعطيل؛ دردي را دوا نمي کند/ دولت همانگونه که فقط اصناف را تعطيل مي کند؛ آنها را معاف از ماليات هم کند

3

سعيد موتمني، رئيس اتحاديه نمايشگاه‌داران و فروشندگان خودروي تهران:

دارندگان خودرو تعيين‌کننده قيمت‌هاي بازار شده‌اند/ بازار رسمي؛ همچنان تعطيل

  • کد خبر : 92523
  • 1400/01/11

رئيس اتحاديه نمايشگاه‌داران و فروشندگان خودروي تهران در خصوص روند تغييرات قيمت خودروهاي داخلي گفت: بازار رسمي خريد و فروش خودرو علي رغم آغاز به کار اکثريت مشاغل در سال جاري همچنان تعطيل مي باشد و بالا و پايين شدن قيمت از جانب صاحبان خودرو مي باشد که در سايت‌هاي فروش تعيين مي‌شود.

سعيد موتمني، رئيس اتحاديه نمايشگاهداران و فروشندگان خودرو تهران در رابطه با صحت اين مطلب که علي رغم تعطيلات نوروزي و عدم انجام معاملات رسمي در بازار خودرو، قيمت محصولات ايرانخودرو و سايپا نسبت به پيش از سال جديد از رکود و نوسانات محدود کاهشي خارج شده و روندي افزايشي به خود گرفته است اظهار کرد: عليرغم اينکه از ابتداي هفته جاري اکثريت مشاغل آغاز به کار کردهاند، اما بيش از 0.5 درصد مغازهها فعاليت ندارند و معاملهاي رسمي صورت نميگيرد.

وي افزود: طي 10 روز اخير هر قيمتي که براي هر خودرويي اعلام شده است، سليقهاي بوده و از سوي صاحبان خودرو در سايتهاي فروش اعلام شده است؛ لذا تحليل درستي از بازار نميتوان داشت.

موتمني ادامه داد: مراکز شماهگذاري نيز که طي شش روز اول تعطيل بوده و از روز شنبه بازگشايي شدهاند اما معاملهاي صورت نگرفته است. روند و تغييرات بازار خودرو از هفته آينده که بازار به صورت رسمي آغاز به کار کند، مشخص خواهد شد و ميتوان در رابطه با روند آن اظهار نظر کرد؛ اما در حال حاضر تحليل درستي از بازار وجود ندارد. طي چند روز اخير ممکن است که دارنده خودرو به هر قيمت دلخواه، خودرو خود را آگهي کرده باشد؛ اين اعمال سليقه را نميتوان مبناي واقعي بازار قرار دارد.

رئيس اتحاديه نمايشگاهداران و فروشندگان خودرو تهران در رابطه با معاملاتي که از طريق سايتها تصريح کرد: فروشنده قيمتي سليقهاي بر روي کالاي خود قرار ميدهد بهگونهاي که جاي چانهزني نيز باشد و قيمت را تعيين ميشود و الباقي بستگي به خريدار و توافق آنها با يکديگر باشد اما قيمت رسمي بازار نيست. از سوي ديگر نيز اين قيمتهاي بالا در آگهيها درج ميشود اما خريدار که ندارد و ميتواند با قيمت پايينتر که به واقعيت نزديکتر باشد.

منبع : ايسنا

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.