همه درد توليدکنندگان، بي توجهي به توليد است/ لزوم واردات مواد اوليه در راستاي مانع زدايي از توليد

اخبار ویژه

اصناف بيشترين همراهي را در طي 14 ماه اخير داشته اند/ پيشنهاد بازگشايي اصناف با رعايت شديد پروتکل هاي بهداشتي در دستور کار ستاد ملي مديريت کرونا

تلاشهاي موثري براي بازگشايي صنوف تعطيل صورت گرفته است که در صورت تصويب ستاد ملي مقابله با کرونا از هفته آينده اجرايي خواهد شد/ با دولت بابت لزوم تغيير روال تعطيلي اصناف اتمام حجت کرديم

بازار راکد و کسب وکار نيمه تعطيل؛ دردي را دوا نمي کند/ دولت همانگونه که فقط اصناف را تعطيل مي کند؛ آنها را معاف از ماليات هم کند

3

رسول شجري، رئيس اتحاديه کفاشان دست دوز تهران:

همه درد توليدکنندگان، بي توجهي به توليد است/ لزوم واردات مواد اوليه در راستاي مانع زدايي از توليد

  • کد خبر : 92522
  • 1400/01/11

رئيس اتحاديه کفاشان دست دوز تهران با تاکيد بر ضرورت توجه به ماهيت شعار سال مبني بر توليد، پشتيباني و رفع موانع بيان داشت: شعار سال که رهبر معظم آن را با تيتر «توليد، پشتيباني ها، مانع زدايي ها» براي سال 1400 انتخاب نمودند داراي سه بخش بسيار مهم و حياتي است که مهمترين الويت آن توليد است.


رسول شجري، رئيس اتحاديه کفاشان دست دوز تهران با بيان مطلب فوق گفت: اگر به بخش توليد در کشور اهميت واقعي و اصولي داده شود تمامي مشکلات اقتصادي و رنج بيکاري و بي پولي و نقدينگي در کشور کاملا از بين خواهد رفت. همه درد توليدکنندگان از بي توجهي به توليد در کشور است.

وي در ادامه تاکيد کرد: توليد مي تواند اشتغال زايي کند، ارز آوري داشته باشد، کشور را از وابستگي نجات بخشد؛ پس شق دوم نامگذاري امسال مسئله پشتيباني است. از توليد بايد حمايت و پشتيباني شود. قطعاً حمايت بايد از سوي دولت، نهادها و ارگان هاي وابسته و موثر دولت باشد. بايد از شهرک هاي صنعتي حمايت شود.

او تاکيد کرد: اگر توليدکنندگان تنها به عشق توليد و رشد اقتصادي کشورشان در بدترين شرايط حاضرند بدون امکانات کار کنند و مديران شهرک هاي صنعتي نيز تمام تلاش خود را براي ايجاد امکانات تجميع مي کنند بايد از سوي دولت حمايت شوند و در صورت نياز به اين شهرک ها امکانات بدهند. بدون امکانات، فقط هزينه هايي که توليدکنندگان متحمل مي گردند مانند يخ آب مي شود.

شجري با تاکيد بر اهميت حمايت از شهرک هاي صنعتي افزود: در حال حاضر شهرک هاي صنعتي حمايت نمي شوند، سرمايه توليدکنندگان هدر مي شود؛ پس در سال جديد با توجه به پيام مقام معظم رهبري، پشتيباني از توليد نقش خود را نشان مي دهد و وظيفه دولت کاملاً آشکار مي شود.

رئيس اتحاديه کفاشان دست دوز تهران با بيان اينکه بخش سوم شعار سال به مانع زدايي ها از توليد بر مي گردد تصريح کرد: براي توليد کفش بايد مواد اوليه تامين باشد. برخي از انواع مواد اوليه نياز به مواد اوليه پيش توليد دارند که بي شک در کشور بعضي از آنها وجود ندارد و بايد وارد شود؛ اما راه واردات کاملاً براي ورود اين مواد بسته است. توليد بدون اين مواد امکان پذير نيست. برنامه ها و شعارها جايي عملي مي شود که شرايط فراهم باشد.

وي در بحث مانع زدايي از حوزه توليد کفش افزود: بايد براي واردات مواد اوليه توليد کفش از خبرگان و کارشناسان اين حوزه کمک گرفت که قطعاً ميان اعضاء اتحاديه هستند. استفاده از کارشناسان در اين زمينه از هدر رفت ارز مورد استفاده و تسريع در واردات اين مواد کمک شاياني مي کند.

شجري، تسريع در خروج مواد اوليه از بورس را از ديگر موانع زدايي هاي اين حوزه برشمرد و ادامه داد: ارائه مواد اوليه در بورس نه تنها هيچ مشکلي از توليدکننده را حل نکرد؛ بلکه موجب شد مواد اوليه در دست يک سري دلال قرار گيرد و به دست توليدکننده اصلي نرسد، اميدواريم دولت با توليدکنندگان همکاري کند تا از نتيجه نهايي و مطلوب آن همه مردم عزيز کشورمان بهره ببرند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.