پيامد فروش طلاي دست دوم، تعطيلي توليد و بي اعتمادي مردم است/ در صنعت طلاسازي کشور عرضه طلاي دست دوم معنا ندارد

اخبار ویژه

اصناف بيشترين همراهي را در طي 14 ماه اخير داشته اند/ پيشنهاد بازگشايي اصناف با رعايت شديد پروتکل هاي بهداشتي در دستور کار ستاد ملي مديريت کرونا

تلاشهاي موثري براي بازگشايي صنوف تعطيل صورت گرفته است که در صورت تصويب ستاد ملي مقابله با کرونا از هفته آينده اجرايي خواهد شد/ با دولت بابت لزوم تغيير روال تعطيلي اصناف اتمام حجت کرديم

بازار راکد و کسب وکار نيمه تعطيل؛ دردي را دوا نمي کند/ دولت همانگونه که فقط اصناف را تعطيل مي کند؛ آنها را معاف از ماليات هم کند

3

ابراهيم محمدولي، رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران:

پيامد فروش طلاي دست دوم، تعطيلي توليد و بي اعتمادي مردم است/ در صنعت طلاسازي کشور عرضه طلاي دست دوم معنا ندارد

  • کد خبر : 92519
  • 1400/01/10

رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا وجواهر تهران تاکيد کرد: خريد طلاي دست دوم، کاهش اشتغال زايي و زمينه تعطيلي چرخه توليد مصنوعات در صنعت طلاسازي کشور را فراهم مي کند.

ابراهيم محمدولي، رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا وجواهر تهرانبا اشاره به معايب فروش طلاي دست دوم به مردم، افزود: اگر طلاي دست دوم در ويترين طلا فروشان قرار گيرد و مردم نيز بدون اطلاع و اقدام به خريد کنند، اين مسئله در کاهش توليد مصنوعات طلا در کشور بسيار تاثيرگذار خواهد بود.

اين مقام مسئول در اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا وجواهر تهران يادآور شد: توليدکنندگان مصنوعات طلا در اين حوزه سرمايه گذاري هاي زيادي کرده اند و اگر خريد طلاي دست دومرواج پيدا کند، هر گونه سرمايهگذاري توليدکنندگان در اين زمينه قفل ميشود.

فروش طلاي دست دوم با عيار کم
محمدولي اظهار داشت: متاسفانه در مواردي فروش طلاي دست دوم به اتحاديه طلا و جواهر تهران منعکس مي شود و هم اکنون برخي از خريداران به اتحاديه مراجعه و تاکيد ميکنند که مثلا النگويي که خريديم وقتي که براي فروش عرضه کردم، خريدار اعلام کرده که عيار آن کم است.

رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا وجواهر تهران معتقد است: فروش طلاي دست دوم مشکلات زيادي را براي مردم و اين اتحاديه به وجود مي آورد، لذا بايد از رواج اين پديده در صنعت طلا فروشي کشور جلوگيري شود و دستگاههاي نظارتي نيز در اين زمينه اجازه ندهند طلاي دست دوم در بازار به مردم به فروش برسد.

محمدولي بيان کرد: در صورتي که فروش طلاي دست دوم رسميت پيدا کند، عرضه طلاي غيراستاندارد نيز در برخي از واحدهاي صنفي افزايش خواهد يافت و اين بياعتمادي را نيز در بين مردم رواج خواهد داد و اين مساله بر فروش مصنوعات طلا در بازار نيز تاثير منفي خواهد گذاشت.

مردم مي توانند طلاي خود را با کاغذ خريد و فاکتور بفروشند ولي طلاي دست دوم نخرند
رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا وجواهر تهران يادآورشد: مردم مي توانند طلاي دست دوم خود را با فاکتور و يا کاغذ خريد به فروش برساند، ولي از خريد طلاي دست دوم بايد خودداري کنند.

وي بيان کرد: اگر مردم براي فروش طلاي خود به واحدهاي صنفي مراجعه کنند همکاران ما به قيمت روز و با فاکتور آن را خريداري مي کنند و هيچ مشکلي در اين زمينه وجود ندارد.

وي با بيان اينکه مردم اطلاعات کافي و جامعي از طلاي دست دوم دست دوم ندارند و حتي نمي توانند طلاي دست دوم را با طلايه دست اول و نوع تشخيص دهند، اظهارداشت: مصنوعات طلا مثل خودرو، لوازم خانگي و يا پوشاک نيست که مردم به راحتي بتوانند طلاي دست دوم را از نو تشخيص دهند، لذا توصيه ما به هموطنان اين است از خريد طلاي دست دوم همواره خودداري کنند.

رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا وجواهر تهران تصريح کرد: عرضه طلاي دست دوم در صنعت طلاسازي کشور معنا ندارد، ضمن اينکه فروشندگان نيز بايد طلاي دسته اول به مردم بفروشند، زيرا فروش طلاي دست دوم، بي اعتمادي بين مردم و طلا فروشان به وجود مي آورد.

منبع : خبرگزاري بازار

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.