خسارت قطع برق به برخي از لوازم خانگي 10 درصد و به برخي مثل يخچال 90 درصد / ابلاغ جدول زمان خاموشي ها ضروري است

اخبار ویژه

ضرورت حمايت از توليد در کنار حفظ منافع مصرف‌کننده/ ايجاد هماهنگي بين بخش‌هاي مختلف توليد، توزيع / ضرورت استفاده از ظرفيت شبکه توزيع خرد

اجراي طرح‌هاي سريع براي تامين کالا و مديريت قيمت‌ها/ کوتاه کردن مسير زنجيره توليد تا توزيع کالا/ مديريت امور کشور در سايه هم‌صدايي همه قوا

جشنواره فروش نوروزي اصناف از 20 اسفندماه در تهران آغاز مي شود| حمايت از توليد و حقوق مصرف کننده اولويت هاي اصلي جشنواره

3

علي جمالي، رئيس اتحاديه توليدکنندگان و تعميرکاران صنايع برودتي، تهويه مطبوع، لباسشويي و قطعات يدکي تهران:

خسارت قطع برق به برخي از لوازم خانگي 10 درصد و به برخي مثل يخچال 90 درصد / ابلاغ جدول زمان خاموشي ها ضروري است

  • کد خبر : 92219
  • 1399/10/24

رئيس اتحاديه توليدکنندگان و تعميرکاران صنايع برودتي، تهويه مطبوع، لباسشويي و قطعات يدکي تهران با بيان اينکه يخچال ها بيشترين آسيب از بابت قطع برق را به خود اختصاص مي دهند، گفت: براي جلوگيري از خسارت دستگاه هاي برقي در منازل تدوين و ابلاغ جدول زمان قطعي برق ضروري است، زيرا 90 درصد دستگاه هاي برقي محافظ ندارند.

رئيس اتحاديه توليدکنندگان و تعميرکاران صنايع برودتي، تهويه مطبوع، لباسشويي و قطعات يدکي تهران با بيان اينکه يخچال ها بيشترين آسيب از بابت قطع برق را به خود اختصاص مي دهند، گفت: براي جلوگيري از خسارت دستگاه هاي برقي در منازل تدوين و ابلاغ جدول زمان قطعي برق ضروري است، زيرا 90 درصد دستگاه هاي برقي محافظ ندارند.

علي جمالي افزود: اگر قرار است قطعي برق در مناطق مختلف ادامه داشته باشد، تعيين جدول زمان بندي براي جلوگيري از خسارت بيشتر به مردم بسيار ضروري است تا وسايل برقي مردم در منازل بيش از اين خسارت نبيند.

رئيس اتحاديه توليدکنندگان و تعميرکاران صنايع برودتي، تهويه مطبوع، لباسشويي و قطعات يدکي تهران تاکيد کرد: صدمه نوسانات ولتاژ قطعي برق به وسايل برقي از جمله ظرفشويي و يا لباسشويي با يخچال، فريزر و سايدباي سايد متفاوت است و قطع و وصل برق به موتور بخچال ها بيش از 90 درصد صدمه مي زند.

جمالي با بيان اينکه برخي از دستگاه هاي برقي در منازل در صورت روز مثل لباسشويي روشن نيستند قطع و وصل برق و نوسانات آن کمتر به اين وسايل صدمه مي زنند اما برخي از دستگاه ها مثل يخچال و يا فريزر که موتور آنها براي برودت بيشتر همواره کار مي کنند خسارت بيشتري مي بينند.

رئيس اتحاديه توليدکنندگان و تعميرکاران صنايع برودتي، تهويه مطبوع، لباسشويي و قطعات يدکي تهران افزود: بررسي ها نشان مي دهد که 90 درصد وسايل برقي در منازل مردم، دستگاه هاي محافظ ندارند و اين در افزايش خسارت مردم نيز بسيار موثر است.

اين مقام مسئول در اتحاديه توليدکنندگان و تعميرکاران صنايع برودتي، تهويه مطبوع، لباسشويي و قطعات يدکي تهران اظهارداشت: در مجموع قطع و وصل برق به ماشين لباسشويي و يا ظرفشويي در منازل مردم بيش از 10 درصد است، اما خسارت آن به وسايل بروتي بيش از 90 درصد است.

وي تاکيد کرد: قطع و وصل برق عمر دستگاه هاي برقي را کاهش مي دهد و پس از مدتي که قطعي بيشتر شد، موتور اين دستگاه ها مي سوزنند و اين با توجه به گراني قطعات يدکي، خسارت زيادي را به مردم وارد مي کند.

جمالي در خصوص اينکه در روزهاي اخير که قطع برق در برخي از مناطق تهران به دو بار در طول روز افزايش يافته چه ميزان کار تعميرکاران را افزايش داده است، گفت: تماس با تعميرکاران در 3 روز اخير بيشتر شده است ولي آمار دقيق پس از 15 روز ديگر معلوم مي شود که مردم شکايات خود را به اتحاديه منعکس مي کنند.

رئيس اتحاديه توليدکنندگان و تعميرکاران صنايع برودتي، تهويه مطبوع، لباسشويي و قطعات يدکي تهران تاکيد کرد: اگر مسئولان و دست اندرکاران بتوانند با برنامه ريزي زمان قطعي برق را در مناطق مختلف به مردم اطلاع رساني کنند، شهروندان مي توانند قبل از قطعي برق دستگاه هاي خود را از برق بکشند تا از ضرر و زيان بيشتر به مردم جلوگيري شود.

اين مقام مسئول در اتحاديه توليدکنندگان و تعميرکاران صنايع برودتي، تهويه مطبوع، لباسشويي و قطعات يدکي درعين حال تاکيد کرد: براي جلوگيري خسارت بيشتر به وسايل برقي در منازل در زمان وصل برق حدود 15 دقيقه بعد دستگاه هاي خود را به برق وصل کنند، زيرا در دقايق اوليه وصل برق تمام دستگاههاي برقي در مناطق شروع به استارت مي زنند و در اين زمان ولتاژ برق بسيار کاهش مي يابد و نوسان شديد در اين موقع به سوختن موتور وسايل برقي و لوازم خانگي منجر مي شود.

جمال افزود: پس از دو ساعت قطعي زماني که برق مي آيد در اين لحظه ولتاژ آن بسيار بالا و پايين مي شود و با استارت دوباره موتور به کاهش عمر آن کمک مي کند و اين زماني است که بيشتر موتور دستگاه هاي گرمايشي و يا برودتي مي سوزند.

وي يادآورشد: در لحظه وصل برق بيش از 2 برابر وضعيت عادي، وسايل برقي در خانه هاي مردم برق مصرف مي کنند لذا با نوسان شديد در اين لحظه تمام دستگاه هايي که در خانه ها از جمله تلويزيون، آسانسور، تلفن هاي بي سيمي، مايکروفر، يخچال، فريزر، اجاق گازهاي برقي چون به صورت دايمي بايد برق مصرف کنند لطمه بيشتري مي خورند.


رئيس اتحاديه توليدکنندگان و تعميرکاران صنايع برودتي، تهويه مطبوع، لباسشويي و قطعات يدکي تهران به مردم توصيه کرد براي تعمير دستگاه هاي برقي حتما از تعميرکاران معتبر شناخته شده که پروانه کسب از اين اتحاديه دارند، استفاده کنند در غير اين صورت اتحاديه تعميرکاران پاسخگوي شکايت مردم در اين زمينه نخواهد بود.

اين مقام مسئول در اتحاديه توليدکنندگان و تعميرکاران صنايع برودتي، تهويه مطبوع، لباسشويي و قطعات يدکي تهران تاکيد کرد: در صورتي که براي تعمير وسايل برقي از تعميرکاران غير حرفه اي تلفني استفاده شود علاوه بر هزينه هاي زيادي که بر مردم تحميل مي شود اتحاديه نيز نمي تواند از حق و حقوق مردم در اين مواقع حمايت کند.

جمالي بابيان اينکه اخيرا عده اي با تماس تلفني با مردم به دنبال سرويس و تعويض فيلترهاي يخچال و يا سايدها هستند، گفت: شهروندان به اين افراد اعتماد نکنند چون اين افراد بيش از 3 برابر هزينه هاي تعويض برخي از قطعات را از مردم دريافت مي کنند و اين اجحاف بزرگي در حق مردم است که بايد از آن جلوگيري شود.

رئيس اتحاديه توليدکنندگان و تعميرکاران صنايع برودتي، تهويه مطبوع، لباسشويي و قطعات يدکي تهران در عين حال يادآور شد: اين افراد براي تعويض يک فيلتر از مردم بيش از 100 هزار تومان دريافت مي کنند در حالي که قيمت فيلتر آب حدود 40 هزار تومان است.

جمالي تاکيد کرد: براي پيگيري شکايت ها توسط اين اتحاديه، مردم در موقع تعمير دستگاههاي برقي خود حتما فاکتور که حاوي شماره تلفن و آدرس تعميرکار باشد دريافت کنند و بدون دريافت فاکتور مردم به کسي پول برداخت نکنند چون همه اعضاي اين اتحاديه ملزم هستند، هنگام مراجعه به خانه هاي مردم وتعمير وسايل برقي فاکتور آن را ارائه دهند.

رئيس اتحاديه توليدکنندگان و تعميرکاران صنايع برودتي، تهويه مطبوع، لباسشويي و قطعات يدکي تهران بيان کرد: شماره تلفن 77619065 تا 68 اين اتحاديه آماده دريافت شکايات مردم در زمينه شکايات مردم است.

منبع : خبرگزاري بازار

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.