آگاهي و نظارت بر کسب وکارهاي اينترنتي لازمه رشد و ارتقاي اصناف است/ بايد رسته صدور مجوز کسب و کارهاي مجازي در اتحاديه ايجاد شود

اخبار ویژه

ضرورت حمايت از توليد در کنار حفظ منافع مصرف‌کننده/ ايجاد هماهنگي بين بخش‌هاي مختلف توليد، توزيع / ضرورت استفاده از ظرفيت شبکه توزيع خرد

اجراي طرح‌هاي سريع براي تامين کالا و مديريت قيمت‌ها/ کوتاه کردن مسير زنجيره توليد تا توزيع کالا/ مديريت امور کشور در سايه هم‌صدايي همه قوا

جشنواره فروش نوروزي اصناف از 20 اسفندماه در تهران آغاز مي شود| حمايت از توليد و حقوق مصرف کننده اولويت هاي اصلي جشنواره

3

نورالدين مهري، رئيس اتحاديه فروشندگان پيچ و مهره تهران:

آگاهي و نظارت بر کسب وکارهاي اينترنتي لازمه رشد و ارتقاي اصناف است/ بايد رسته صدور مجوز کسب و کارهاي مجازي در اتحاديه ايجاد شود

  • کد خبر : 92216
  • 1399/10/24

رئيس اتحاديه فروشندگان پيچ و مهره تهران در ارتباط با تاثير و رشد کسب و کارهاي اينترني گفت: در مقابل هيچ پيشرفتي در دنيا نمي توانيم مقاومت کنيم؛ بنابراين آگاهي و تکامل در علم و دانش در هر يک از علوم و فناوري هاي به روز مي تواند انسان را در راه تکامل سوق دهد.

نورالدين مهري، رئيس اتحاديه فروشندگان پيچ و مهره تهران در ادامه بيان داشت: کسب و کارهاي سنتي در جايگاه ويژه خود مي توانند به فعاليت هاي خود ادامه دهند در عين حال ارتباط تنگاتنگي با کسب و کارهاي نوين پيدا کنند. اين کسب و کارها در نوع خود به هيچ وجه نمي تواند زيان آور باشد؛ اما اگر قوانيني براي اجراي اين نوع کسب و کارها در کشور پياده نشود ميتواند به سرعت افسارگسيخته ديگر صنوف را تحت شرايط ناهمگون و ناهموار قرار دهد.

او افزود: کسب و کارهاي سنتي سال هاست که در کشورهاي مختلف از جمله ايران جايگاه ويژهاي دارند و افراد مختلفي در اين حيطه زحمات زيادي کشيدند تا صنوف مختلفي را ساماندهي نمايند. اينکه يک کسب و کار جديد خلل و مشکلاتي براي کسب و کار هاي سنتي ايجاد نمايد نشان دهنده اين است که اين کسب و کارها بدون قوانين لازم شروع به اجرايي شدن نموده اند.

رئيس اتحاديه فروشندگان پيچ و مهره تهران تاکيد کرد: مي بايستي ابزار دانش و آگاهي خود را در حيطه نظارت بالا ببريم. کسب و کارهاي اينترنتي در نوع خود امروزه در هر خانهاي توانسته از نيازهاي روزانه و مشکلات اقتصادي افراد را حل کند اما اگر اين چنين بدون نظارت به راه خود ادامه دهد ميتواند زيانهاي بسياري را به اقتصاد کشور وارد سازد.

وي با بيان اينکه لازمه هر نوع کسب و کاري نظارت دقيق بر شيوه هاي آن است افزود: ميتوانيم با کمک گرفتن از اتحاديههاي ذيربط در صنوف مختلف اين کسب و کارها را سامان دهيم. متاسفانه اتحاديه نوپا و جديدي به نام اتحاديه کسب و کارهاي مجازي از سوي وزارت صمت مبادرت به صدور مجوز براي همه کساني مي کند که در اين حيطه ميخواهند فعال باشد؛ حال آنکه از گذشته در رابطه با صدور پروانه کسب در حوزه کسب و کارهاي نوين بارها جلسات مختلفي با حضور روساي اتحاديههاي صنفي در اتاق اصناف برگزار شد تا براي کنترل، راه اندازي و نظارت بر اين کسب و کارها شيوه ايي متحد اتخاذ و عمل شود. بايد اين فعاليت به اتحاديههاي مربوطه سپرده شود. صدور مجوز براي کسب و کارهاي نوين در هر يک از اتحاديه ها مي تواند به حل مشکلات حاصل از عدم نظارت بر اين کسب و کارها را کمک نمايد.

وي تاکيد کرد: اتحاديه پيچ و مهره در چند سال اخير با فعاليت در فضاي مجازي که توسط خود کاربران اعضاي اتحاديه براي صنف طراحي شده در حال فعاليت است؛ اما دقيقاً در چارچوب قوانين نظام صنفي ما نبايد به صرف اينکه کسب و کار جديدي در حال توسعه است چشم مان را بر روي قوانين و نظارتها ببنديم. از اتاق اصناف تهران درخواست دارم تا در اين خصوص تمامي اتحاديه ها را ياري دهد که بتوانيم رسته اي به نام صدور مجوز براي کسب و کارهاي مجازي در اتحاديه ايجاد نماييم و خود ناظر بر افراد باشيم که در اين خصوص مي خواهند فعاليت نمايند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.