قبل از رواج بايد ابزار و قوانين استفاده از هر تکنولوژي فراهم شود/ حفظ ارزشمندي کسب و کارهاي اينترنتي در گرو نظارت و قوانين

اخبار ویژه

ضرورت حمايت از توليد در کنار حفظ منافع مصرف‌کننده/ ايجاد هماهنگي بين بخش‌هاي مختلف توليد، توزيع / ضرورت استفاده از ظرفيت شبکه توزيع خرد

اجراي طرح‌هاي سريع براي تامين کالا و مديريت قيمت‌ها/ کوتاه کردن مسير زنجيره توليد تا توزيع کالا/ مديريت امور کشور در سايه هم‌صدايي همه قوا

جشنواره فروش نوروزي اصناف از 20 اسفندماه در تهران آغاز مي شود| حمايت از توليد و حقوق مصرف کننده اولويت هاي اصلي جشنواره

3

علي جعفري، رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان مصنوعات فلزي و کابينت غيرچوبي تهران:

قبل از رواج بايد ابزار و قوانين استفاده از هر تکنولوژي فراهم شود/ حفظ ارزشمندي کسب و کارهاي اينترنتي در گرو نظارت و قوانين

  • کد خبر : 92215
  • 1399/10/24

رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان مصنوعات فلزي و کابينت غير چوبي بيان داشت: تکنولوژي بسيار خوب است؛ اما بايد اول ابزار و قوانين آن در کشور کاملاً براي کساني که اقدام به استفاده از اين تکنولوژي مي کنند فراهم شود و بعد گسترش يابد و اين رويه در کسب و کار اينترني نيز بايد لحاظ مي شد.

علي جعفري، رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان مصنوعات فلزي و کابينت غير چوبي تهران گفت: در فرايند کسب و کارهاي مجازي به دليل اينکه توسط افرادي اداره ميشود که هيچ تخصصي در صنفي که به آن ورود کردن ندارند و فقط علوم کسب و کارهاي نوين را فراگرفتند در حاليکه هر صنفي براي خود داراي يکسري تجربياتي است که افراد ميتوانند با داد وستد طي سالها در آن کالا کاملاً متوجه شوند. متاسفانه برخي از افراد تنها با يادگيري تکنولوژي مبادرت به ايجاد و شروع به فعاليت اقتصادي مي کنند اما هيچ نظارتي بر آنها وجود ندارد.

رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان مصنوعات فلزي و کابينت غير چوبي در خصوص فعاليت کسب و کارهاي نوين و اينترنتي در چند سال اخير خصوصاً سال 99 بيان داشت: اين نوع کسب و کار ها در دو سه سال اخير شدت زيادي گرفت اما سرعت آن در زمان شيوع ويروس کرونا بيشتر شد؛ البته ميتواند يک علم و تکنولوژي به روز باشد و همه ما بايد به علوم روز و تکنولوژي و فناوري روز مجهز شويم.

جعفري با تاکيد بر اينکه اتحاديه کسب و کارهاي مجازي مبادرت به تلاش براي موازي کاري با اصناف کرده است بيان داشت: اين اتحاديه متاسفانه نمي تواند به خودي خود و تنهايي تمامي صتوف فعال در کشور را نظارت و ساماندهي کند. هر اتحاديه داراي اعضاي بسيار زيادي است که هر کدام داراي مشکلاتي هستند چگونه مي تواند يک اتحاديه تمامي اتحاديهها و صنوف ديگر را تحت پوشش قرار دهد اين موضوع غير ممکن است؛ بنابراين با يک حساب سرانگشتي مي توانيم به مشکلات بسيار عديده اي که در آينده شاهد آن خواهيم بود پي ببريم.

جعفري تصريح کرد: از جمله موضوعات و مسائل ايجاد شده عدم نظارت بر فعاليت هاي اقتصادي اين نوع کسب و کار هاست. از هر 100 شکايتي که به اتحاديه ارجاع ميشود سه عدد آن تنها متعلق به افرادي است که داراي پروانه کسب هستند و 97 عدد آن افرادي هستند که در شبکه هاي مجازي مشغول فعاليت مي باشند.

او تاکيد کرد: بايد اول به تمام علوم مسلح شويم و بعد از آن استفاده کنيم. ما نمي توانيم هر دارويي را براي هر دردي به کار بريم. اين موضوع بسيار حياتي است. کسب و کارهاي نوين در جايگاه خود ارزشمند است؛ اما زماني مي تواند ارزش خود را حفظ کند که به آن نظارت داشته باشيم و قوانين درستي آن را کنترل کنند.

رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان مصنوعات فلزي و کابينت غير چوبي در پايان بيان کرد: به عنوان رئيس اتحاديه که سالهاست در اين حوزه فعاليت ميکنم لزوم و ضرورت ورود اتاق اصناف به اين موضوع را واجب مي دانم. اتاق اصناف تهران ميتواند تمام اتحاديه ها را به شکلي واحد در کنار خود حفظ کند و همه را در کنار يکديگر در حوزه فضاي مجازي فعال نمايد. رسته اي بايد داشته باشيم در اتحاديه که خود به تنهايي بتواند به افرادي که تمايل دارند در فضاي مجازي فعاليت کنند پروانه صادر کند. همچنين اتحاديه مي تواند با صدور پروانه خود را متعهد به نظارت بر اين بخش از فعاليتهاي اقتصادي در کشور کند. اميدوارم مسئولان به اين نکته مهم تا ديرتر نشده توجه کنند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.