اصناف از تورم و افزايش نرخ ارز متضرر شده اند/ تقويت توليد و تفکر حمايت از توليد در مسئولان چاره عمده مشکلات اقتصادي

اخبار ویژه

ضرورت حمايت از توليد در کنار حفظ منافع مصرف‌کننده/ ايجاد هماهنگي بين بخش‌هاي مختلف توليد، توزيع / ضرورت استفاده از ظرفيت شبکه توزيع خرد

اجراي طرح‌هاي سريع براي تامين کالا و مديريت قيمت‌ها/ کوتاه کردن مسير زنجيره توليد تا توزيع کالا/ مديريت امور کشور در سايه هم‌صدايي همه قوا

جشنواره فروش نوروزي اصناف از 20 اسفندماه در تهران آغاز مي شود| حمايت از توليد و حقوق مصرف کننده اولويت هاي اصلي جشنواره

3

محمدباقر معتمد، رئيس کميسيون پژوهش و آموزش اتاق اصناف تهران:

اصناف از تورم و افزايش نرخ ارز متضرر شده اند/ تقويت توليد و تفکر حمايت از توليد در مسئولان چاره عمده مشکلات اقتصادي

  • کد خبر : 92214
  • 1399/10/24

رئيس کميسيون پژوهش و آموزش اتاق اصناف تهران با اظهار اينکه اصناف از اقتصاد تورمي بسيار متضرر شده اند، گفت: اصناف نه تنها از تورم ها و افزايش نرخ ارز منتفع نمي شوند؛ بلکه متضرر هم شده اند.

محمدباقر معتمد، رئيس کميسيون پژوهش و آموزش اتاق اصناف تهران با بيان اينکه هرگونه افزايش قيمت مقطعي مصداق تورم نيست، اظهار کرد: تورم به وضعيتي اطلاق مي شود که سطح عمومي قيمت ها اعم از کالا و خدمات در يک دوره زماني مشخص، افزايش مداوم داشته باشد.
وي با اشاره به انواع تورم در اقتصاد گفت: تورم خفيف معمولاً محرّک اقتصاد محسوب مي شود و نمي توان کشوري را پيدا کرد که تورم نداشته باشد، تورم خزنده (زير 10 درصد) و تورم شديد (بالاي 10 درصد) و ابرتورم نيز از ديگر انواع تورم در اقتصادهاي دنيا به شمار مي روند.
رئيس کميسيون پژوهش و آموزش اتاق اصناف تهران با بيان اينکه نقدينگي، بزرگترين نقش و تأثير را در افزايش تورم دارد، افزود: منشأ ابتدايي اين نقدينگي ها بانک مرکزي است که در قالب طرح هاي عمراني و غيره به جامعه تزريق مي کند و پايه پولي را بالا مي برد.
معتمد با اظهار اينکه اصناف از اين اقتصاد تورمي بسيار متضرر شده اند، گفت: اصناف نه تنها از اين تورم ها و افزايش نرخ ارز منتفع نمي شوند بلکه متضرر هم شده اند.
وي تقويت توليد و تفکر حمايت از توليد در مسئولان را چاره عمده مشکلات اقتصادي ايران دانست و گفت: منظور از تقويت توليد، صرفاً در کارخانجات بزرگ نيست و همه بخش هاي توليد اعم از کوچک و بزرگ را شامل مي شود.
رئيس کميسيون پژوهش و آموزش اتاق اصناف تهران با تصريح بر اينکه تورم باعث فساد و ناامني اقتصادي شده است، گفت: اگر سرمايه گذاران به جاي بازارهاي ارز و سکه و بورس در بخش توليد سرمايه گذاري کنند خيلي از مشکلات حل خواهدشد.

منبع : راديو گفت و گو

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.