دولت نبايد بين حقوق اصناف و کارمندان تبعيض و تفاوتي قائل شود/ تامين معاش و حقوق کارگران، اجاره بهاي مغازه، بيمه تامين اجتماعي و پرداخت ماليات با مغازه هاي تعطيل!

اخبار ویژه

ضرورت حمايت از توليد در کنار حفظ منافع مصرف‌کننده/ ايجاد هماهنگي بين بخش‌هاي مختلف توليد، توزيع / ضرورت استفاده از ظرفيت شبکه توزيع خرد

اجراي طرح‌هاي سريع براي تامين کالا و مديريت قيمت‌ها/ کوتاه کردن مسير زنجيره توليد تا توزيع کالا/ مديريت امور کشور در سايه هم‌صدايي همه قوا

جشنواره فروش نوروزي اصناف از 20 اسفندماه در تهران آغاز مي شود| حمايت از توليد و حقوق مصرف کننده اولويت هاي اصلي جشنواره

3

حسين قدياني، رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان کالاي خواب تهران:

دولت نبايد بين حقوق اصناف و کارمندان تبعيض و تفاوتي قائل شود/ تامين معاش و حقوق کارگران، اجاره بهاي مغازه، بيمه تامين اجتماعي و پرداخت ماليات با مغازه هاي تعطيل!

  • کد خبر : 92007
  • 1399/09/10

رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان کالاي خواب با تاکيد بر حمايت همه جانبه آحاد جامعه از تمام تصميمات ستاد ملي مبارزه با کرونا گفت: در حال حاضر ستاد کرونا تشخيص داده که تعطيلي ها و عدم تردد و تجمع مي‌تواند در جلوگيري از بروز و کنترل ويروس کرونا تاثيرگذار باشد؛ اما در ادامه، قانون مي‌تواند و مي‌داند که بايد حقوق اصناف به دليل همکاري و تعامل آنها در تعطيل کردن کسب و کارشان پيش بيني و تامين کند.

حسين قدياني، رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان کالاي خواب بيان داشت: اصناف به عنوان بزرگترين فراکسيون اقتصادي کشور تلاش و حمايت همه جانبه خود را در ريشه کن کردن کرونا ثابت نموده اما اينکه در سال 99 تعطيلي هاي مکرر و پي در پي اصناف منجر به رکود و کسادي کسب و کار شده است کاملاً روشن و واضح است. قانون هيچ گاه نبايد يک خط کش بگذارد بين افراد جامعه اگر قانون بايد اجرايي شود براي همگان يکسان است.

او ادامه داد: کارمندان دولت در دو هفته اخير و ابتداي سال تعطيل بودند اما آياحقوق نگرفتند؟ آيا خرج معيشت آنها از جيب شان تامين شد ؟ در ادارات دولتي حتي ماسک و مواد ضدعفوني کننده توزيع شد؛ اما کسبه با تعطيلي هاي پي در پي با بيکاري کارگران و کارمندان خود روبه رو هستند. کسري بودجه و نقدينگي، پرداخت اجاره بهاي مغازه، اجاره منزل ، تامين معاش و عائله مندي و تامين حقوق کارگران، بيمه تامين اجتماعي در انتها پرداخت ماليات در مدت تعطيلي از سوي هيچ ارگاني و هيچ سازماني براي اصناف تامين نشده است.

قدياني تصريح کرد: اصناف از کجا درآمد دارند جز اينکه مغازه خود را باز کنند. زماني که مغازه بسته است و تعطيلي گريبان آنها را گرفته تامين معاش چگونه مي تواند انجام شود؟ مسئولان دولت زماني که قانون را وضع ميکنند تمام ملاحظات را در مورد کارمندان خود مي بينند اما آيا اين درست است که کساني که در طول سال ماليات پرداخت مي کنند براي اين که روزي بتوانند از خدمات دولت استفاده کنند ، امروز ناديده گرفته شوند؟

رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان کالاي خواب با بيان اينکه کسبه با اشتغال زايي تا حد امکان و توان خود از ايجاد تورم و شرايط بسيار نابسامان بيکاري جلوگيري ميکنند، اکنون که مکلفند در کنار دولت براي مبارزه با شيوع ويروس کرونا همکاري کنند؛ بايد از سوي دولت نيز وضعيت آنها به صورت کامل ديده شوند.

او ادامه داد: اگر کارمندان و کارگران اصناف از کرونا جان سالم به در برند حتماً در اثر بيکاري و آبروريزي گرفتاري هاي بسياري از جمله بيماري و مشکلات خانوادگي پيدا خواهند کرد. سبب را چه کسي مي تواند بررسي و در پي برطرف کردن مشکل بر آيد؛ جز دولت. ما از دولت انتظار زيادي نداريم همراهي ما با دولت کاملاً محرز و مشخص است نه در اين زمان بلکه در همه زمان هاي ممکن کسبه با دولت بوده است اما متاسفانه دولت کداميک بستهحمايتي را به اصناف ارائه داده است.

قدياني همچنين به شرايط سخت صنف متبوع خود پرداخته و گفت: از ابتداي سال با تعطيلي هاي مکرر و مشکلات بسياري همچون کمبود مواد اوليه، نابساماني نرخ ارز و گراني دلار مواجه بوده ايم. توليدکنندگان صنف کالاي خواب کمبودهاي بسيار زيادي داشتند. زماني که کالاي خواب جزو کالاهاي غير ضرور مردم است دولت چگونه و با چه بسته حمايتي در کنار اين صنف قرار گرفته است. تعامل بايد دوطرفه باشد از سازمان ها، وزارتخانه ها و ارگانهاي دولتي انتظار داريم همانگونه که اصناف در کنار دولت قرار گرفتند آنها نيز در پي برطرف کردن موانع، مشکلات و مسائل مبتلابه اصناف باشند. با تعامل ميتوانيم مشکلات را حل کنيم و لاغير.

او در ادامه ضمن تشکر از تعليق ماده 186 سازمان امور مالياتي تا پايان سال 99 بيان داشت: با تقدير و تشکر از تمام افرادي که در اين زمينه تلاش کردند اميدواريم که تعليق اين ماده ادامه دار باشد. رکود در حال حاضر شرايط بسيار سختي براي کسب و کار و اشتغالزايي ايجاد نموده است. اکنون که مغازه ها کاملا تعطيل و نيمه تعطيل است بسياري از آنهايي که داراي پروانه فعاليت هستند به دليل شرايط حاد اقتصادي توانايي انجام کار ندارند چه برسد به اينکه بخواهيم پروانه جديدي را صادر کنيم اما همانگونه که هميشه اميدوار به آينده هستيم انشاالله در آينده نزديک کسب و کار بهتر شود در اين صورت مي توانيم به جذب واحد هاي بيشتري اقدام نماييد در اين مسير اما هايي وجود دارد.

قدياني همچنين در خصوص رفع مشکلات مربوط به ماده 186 قانون ماليات هاي مستقيم گفت: سازمان امور مالياتي به جهت عدم تردد هاي بي دليل در سطح شهر اقدام به وضع ماده 186 نموده است اما متاسفانه ايرادات بسيار زيادي در اين قانون وجود دارد از جمله اين که کاربر سازمان امور مالياتي بدون بررسي، چه بي دليل و چه با دليل تقاضاي اتحاديه را ناديده گرفته و کاملاً منتفي ميکند در نتيجه براي اخذ توافق سازمان در ماده 186 گرفتاري هاي بسيار پيش مي آيد که مجبور به رفت و آمد هاي شهري مي شويم سازمان امور مالياتي ميتواند براي قانون جذابيت ايجاد نمايد. سازمان مي تواند با اضافه نمودن يک بند در زير اظهارنامه هاي مالياتي موديان مختلف بگنجاند در صورت داشتن پروانه کسب اظهارنامه شما قابل قبول مي باشد اين در حالي است که سازمان بدون توجه به اينکه اظهارنامه فرد داراي پروانه کسب است يا خير تنها به اخذ اظهارنامه اکتفاء و ماليات خود را محاسبه مي کند. اگر سازمان موديان را مجبور به رعايت اخذ پروانه کسب نمايد بسياري از رفتارهاي شهري از جمله بازرسي هاي متعدد در کشور کاملاً منتفي خواهد شد. همه واحدهاي فعال زمان مراجعه به سازمان امور مالياتي مجبور مي شوند ابتدا به اتحاديه هاي ذيربط مراجعه و مراتب و مراحل اخذ پروانه کسب را طي کنند و آنگاه با مراجعه به سازمان امور مالياتي به پرداخت ماليات خود اقدام نمايند. اين موضوع را بارها به سازمان امور مالياتي با شرح مفصل اعلام نموده اند که اميدواريم در آينده نزديک با اين راهکار ساده بتوانيم در حوزه ساماندهي واحدهاي بدون پروانه در سطح شهر اقدام عملياتي مهمي را انجام دهيم.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.