تعطيلي واحدهاي توزيعي؛ چالشي ديگر براي واحدهاي توليدي/ انتظار بخشودگي نداريم؛ محاسبات مالياتي عادلانه و کارشناسي شده حق ماست

اخبار ویژه

ضرورت حمايت از توليد در کنار حفظ منافع مصرف‌کننده/ ايجاد هماهنگي بين بخش‌هاي مختلف توليد، توزيع / ضرورت استفاده از ظرفيت شبکه توزيع خرد

اجراي طرح‌هاي سريع براي تامين کالا و مديريت قيمت‌ها/ کوتاه کردن مسير زنجيره توليد تا توزيع کالا/ مديريت امور کشور در سايه هم‌صدايي همه قوا

جشنواره فروش نوروزي اصناف از 20 اسفندماه در تهران آغاز مي شود| حمايت از توليد و حقوق مصرف کننده اولويت هاي اصلي جشنواره

3

اکبر مشهدي زاده، رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان پلاستيک و نايلون و ملامين تهران:

تعطيلي واحدهاي توزيعي؛ چالشي ديگر براي واحدهاي توليدي/ انتظار بخشودگي نداريم؛ محاسبات مالياتي عادلانه و کارشناسي شده حق ماست

  • کد خبر : 91982
  • 1399/09/03

رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان پلاستيک و نايلون و ملامين تهران با تاکيد بر زيان هاي بسيار زيادي که در طول مدت قرنطينه بر کسب و کار اعضاي صنف وارد آمده است بيان داشت: در دوران قرنطينه، تنها واحدهاي توليدي به کار مشغول هستند در حاليکه توليد زماني مي تواند به فعاليت ادامه دهد که مراکز توزيعي نيز فعال باشند.

اکبر مشهدي زاده، رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان پلاستيک و نايلون و ملامين تهران گفت: توليدکننده بدون فروش محصولات چه کاري مي تواند انجام دهد؟ اين درحالي است که برخي از اعضاي اين اتحاديه در رسته ظروف يکبار مصرف و نايلون مشغول هستند. اکنون که رستوران ها و تمامي واحدهاي تهيه و سرو غذا، فقط مي توانند به صورت بيرون بر فعال باشند، چگونه ظروف و نايلون هاي مورد نياز خود را تامين کنند.

او ادامه داد: بيمارستان ها و مراکز درماني بيشترين استفاده را از ظروف يکبار مصرف و کيسه هاي پلاستيکي دارند، اما واحدهاي عرضه کننده تعطيل هستند. اين واحدها با تعطيلي هاي مکرر بسيار آسيب ديده و دچار زيان هاي غير قابل جبراني شده اند. بر اين اساس از ستاد ملي مبارزه با کرونا درخواست فعاليت اين گروه از اعضا را به اتاق تسليم نموده ايم اميدوارم بتوانيم از اين طريق واحد ها را فعال نماييم.

مشهدي زاده در ادامه با اشاره به مصوبه اخير ستاد ملي کرونا در ارتباط با رفع استعلام ماده 186 در صدور و تمديد پروانه کسب بيان داشت: اين ماده يکسري موانع براي صدور و تمديد پروانه کسب ايجاد مي کرد که اکنون خوشبختانه رفع شده و نيازي به استعلام از سازمان نيست.

او همچنين به عملکرد سازمان امور مالياتي اشاره کرده و گفت: سازمان امور مالياتي خود مي داند بايد ماليات را از درآمد افراد کسب کند؛ اما چگونه است که امسال به جاي بررسي واقيعات به دلخواه درصدي به ماليات سال قبل اضافه مي کند و آن را اجرا مي سازد. سالهاست که سازمان براساس شاخص ها، آمارها، نظريه هاي کارشناسان اقتصادي و اساتيد خبره در علم اقتصاد عمل نمي کند.

مشهدي زاده تاکيد کرد: چرا سازمان نمي خواهد درک کند که کسبه به اندازه کافي با شرايط اقتصادي فعلي و تعطيلي هاي مکرر، زيان هاي بي شماري کرده اند و پرداخت ماليات هاي کلان در توان شان نيست. چرا بي حساب و کتاب و تنها براساس خواست و اراده خود به افزايش ماليات کسبه مبادرت مي ورزند؟

رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان پلاستيک و نايلون و ملامين در رابطه با ملاحظات جديد سازمان امور مالياتي تصريح کرد: پرداخت ماليات بر ارزش افزوده و يا ديگر ماليات ها مرهمي بر پيکره زخم خورده اصناف نيست، اصناف پولي در بساط ندارند. تاخير يک ماهه و دوماهه تاثير شگرفي بر اين پيکر نخواهد گذاشت. کسب وکار رونق ندارد، بيايند واحدهاي توليدي و توزيعي را بررسي کنند و از نزديک شاهد باشند که خريد و فروش به اندازه نگه داشتن واحد توليدي و توزيعي است. کاسب بتواند هزينه هاي کارگر و اجاره بهاي ماهيانه و حاملهاي انرژي را از دخل خود در بياورد هنر کرده است. در دو سال اخير صدمات زيادي بر پيکر اصناف وارد شده، سازمان کارشناسي تر عمل کند.

وي گفت: در برخي از مواقع مسئولان سازمان در رسانه ها مطالبي را به نفع اصناف بيان مي کنند؛ اما به هنگام مراجعه به ادارات بخشنامه هايي که به کارمندان براي اجرا داده اند، کاملاً گفته هاس مسئولان را نقض مي کند. پشت تريبون حرف و قولي را وعده مي دهند اما در اجرا کاملاً برعکس عمل مي کنند. اينگونه ضد و نقيض عمل کردن شايسته هيچ فرد و سازمان و وزارت خانه اي نيست. بايد حرف و عمل شان يکي باشد.

مشهدي زاده در رابطه با ماليات بند (الف) نيز بيان داشت: در برخي از موارد جزئي در دفتر نويسي هاي بند الف، کارمندان اشتباهات جزئي مرتکب مي شوند ولي در مجموع 98 تا 99 درصد دفاتر درست نوشته مي شوند؛ اما سازمان به کل دفتر را رد مي کند و ماليات را 10 تا 20 برابر واقيعت محاسبه مي کند، اين نه تنها عادلانه نيست بلکه با قانون در تضاد است. قانون مي گويد اگر فاکتوري اعلام نشده باشد بابت همان مورد بين 20 تا 25 درصد جريمه تعلق مي گيرد؛ اما متاسفانه سازمان همه را به کلي رد و آن قدر ماليات را زياد محاسبه و اعلام مي دارد که واحد توليدي کمرش خم مي شود. چرا 99 درصد را به يک درصد رد مي کند؟ انتظار بخشودگي مالياتي نداريم بلکه توقع محاسبات مالياتي عادلانه و براساس کارشناسي هاي درست و منطقي را از سازمان داريم .

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.