عدم ثبات قيمت، زيان توليدکننده را در پي دارد/ صاحبان کارخانجات اميدوار به تمهيدات دولت هستند

اخبار ویژه

رتبه بندي واحدهاي صنفي در راستاي بهبود ارتباط مردم با اصناف/ ضرورت انعکاس سريع مشکلات صنوف

دومين نمايشگاه بين المللي ساعت تهران آغاز به کار کرد

50 درصد نياز داخلي پارچه بايد از طريق واردات تامين شود/ دود عدم بهره مندي از کارشناسان صنفي به چشم ملت و مصرف کننده بي‎گناه

3

عدم ثبات قيمت، زيان توليدکننده را در پي دارد/ صاحبان کارخانجات اميدوار به تمهيدات دولت هستند

  • کد خبر : 89455
  • 1399/05/01

رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان کالاي خواب تهران معتقد است عدم ثبات قيمت بيشترين آسيب را به توليدکننده وارد مي‌کند چراکه بايد مواد اوليه را هربار گران‌تر از بار قبل خريداري کند. حتي اگر مواد اوليه ارزان‌تر شود نيز به زيان توليدکننده است چراکه به اين ترتيب توليد نهايي از زمان عرضه ارزان‌تر مي‌شود و توليدکننده را ورشکسته مي‌کند.

رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان کالاي خواب تهران معتقد است عدم ثبات قيمت بيشترين آسيب را به توليدکننده وارد مي‌کند چراکه بايد مواد اوليه را هربار گران‌تر از بار قبل خريداري کند. حتي اگر مواد اوليه ارزان‌تر شود نيز به زيان توليدکننده است چراکه به اين ترتيب توليد نهايي از زمان عرضه ارزان‌تر مي‌شود و توليدکننده را ورشکسته مي‌کند.رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان کالاي خواب تهران با تاکيد بر ضرورت ثبات ارز در کشور اظهار داشت: در حال حاضر با توجه به نوسانات ارز و عدم ثبات آن، تمامي عوامل توليد و توزيع دچار دشواري‌هاي بسياري شده‌اند. تغيير نرخ دلار بر تمامي کالاها تاثير نامطلوب مي‌گذارد. عوامل زيادي از جمله مواد اوليه در قيمت تمام شده يک کالا تاثير مي‌گذارد و  قدر مسلم، توليدکننده زمانيکه مواد اوليه را با ارز بالا خريداري مي‌کند و توليد را آغاز مي‌کند، قيمت تمام شده را با احتساب هزينه‌هايي که در مراحل مختلف بايد بپردازد برآورد مي‌کند. متاسفانه عدم ثبات قيمتي که در حال حاضر شاهد هستيم نهايتاً به زيان توليدکننده است. اگر مواد اوليه گران شود بايد آنها را براي بار ديگر گرانتر تهيه کند و اگر ارزان شود، توليد نهايي از زمان عرضه ارزان‌تر مي‌شود و توليدکننده را ورشکسته مي‌کند.او در ادامه گفت: در تشريح زيان‌هاي بيشمار توليدکنندگان کالاي خواب بايد اذعان کرد؛ کالاي خواب جزو کالاهاي مورد نياز روزانه مردم نيست. اين کالا در سبد خانوار جزو لوازمي است که در مراحل ابتدايي تورم، حذف مي‌شود. در شرايط گراني، مردم بيشتر به فکر خوراک و تهيه ملزومات ضروري و حياتي هستند. کم‌کم تقاضا کم و کمتر و توليد نيز کم و کمتر مي‌شود تا جايي که باز ماندن کارخانه، جز زيان، منفعتي نخواهد داشت. از سوي ديگر صاحب کارخانه که سال‌ها براي توليد و برند خود زحمات زيادي کشيده، کارگران متخصص استخدام کرده و مشکلات زيادي را پشت سر گذاشته سردرگم است که اگر بماند؛ هزينه و مخارج جانبي و حقوق کارگر را ندارد و اگر برود زحماتش از بين خواهد رفت و درصورت برگشت مجدد، تمامي مراحل سختي که تاکنون براي توليد محصول خود کشيده را بايد بار  ديگر آغاز کند. اين روزها صاحبان کارخانجات اميدوار به تمهيدات دولت هستند تا شرايط توليد سهل شود و اقتصاد کشور به ثبات برسد.قدياني از کمبود مواد اوليه در صنف کالاي خواب گفت و  اضافه کرد: به غير از تمامي مشکلاتي که در فوق به آن اشاره شد، مي‌توان کمبود مواد اوليه را نيز جزو کمبودهاي اين روزها دانست که اولويت توليد است. دولت در سال رونق و جهش توليد، امکان ماندن توليدکنندگان و ادامه فعاليت آنها را ميسر کند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.