بدون حذف موانع متعدد، توليد کماکان در دست انداز خواهد ماند/ لزوم حذف مسئول بي تعهد و تفکر بي تعهدي در ادارات کليدي براي رونق توليد

اخبار ویژه

قرارداد ترکمانچاي فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي با توليدکنندگان!/ توليد کننده 40 درصد قيمت درج شده بر روي محصول را دريافت مي‌کند 

تعطيلي هاي کرونايي، صنف چلوکباب را نابود کرد/ صنف چلوکباب و چلوخورش بايد در زمره توليدکنندگان قرار گيرند

نبود مواد اوليه براي توليد ام دي اف از مشکلات اساسي مي باشد/ لزوم دسترسي آسان به مواد اوليه داخلي در راستاي تحقق شعار سال

3

صادق فيض آبادي، رئيس اتحاديه توليدکنندگان و تعميرکاران تجهيزات الکترونيکي و حفاظتي تهران:

بدون حذف موانع متعدد، توليد کماکان در دست انداز خواهد ماند/ لزوم حذف مسئول بي تعهد و تفکر بي تعهدي در ادارات کليدي براي رونق توليد

  • کد خبر : 92555
  • 1400/01/18

رئيس اتحاديه توليدکنندگان و تعميرکاران تجهيزات الکترونيکي و حفاظتي تهران اظهار داشت: چند سالي است که موضوع توليد دغدغه رهبري بوده و لذا هر سال را با عناوين مختلف درگير با توليد از جمله شعار امسال «توليد، پشتيباني ها و مانع زدايي ها» نامگذاري کرده اند. تا مانع هاي بر سر راه توليد برداشته نشود ، توليد کماکان در دست انداز خواهد بود.

صادق فيض آبادي، رئيس اتحاديه توليدکنندگان و تعميرکاران تجهيزات الکترونيکي و حفاظتي تهران با گلايه از عملکرد ضعيف مسئولان در تحقق رونق توليد تاکيد کرد: سال هاي گذشته نيز به نام رونق و جهش توليد نام گذاري شد، در اين رابطه ارگان ها و سازمان هاي مربوطه تصميماتي را جهت انجام تصميمات در اين حيطه گرفتند اما کدامين يک از تصميمات که با جلسات بسياري مصوب شد به سرانجام رسيد.، آن مسئوليني که بايد اين مصوبات را اجرا مي کردند به کدام قول و وعده خود پايبند بودند؟ چرا خروجي جلسات و مصوبات طي سال از مسئولان اخذ نمي شود.

وي با ابراز تاسف از فاصله زياد بين شعار تا عمل گفت: هر فردي اگر مسئوليتي بر عهده دارد به خوبي انجام دهد، هيچ کاري بر زمين نخواهد ماند. توليد در هر مکان و زماني امکان پذير است. ما متخصصان خوبي داريم که دلسوز و وطن پرست هستند؛ اما به واسطه موانع بسياري که در انواع وزارتخانه هاو سازمان ها توسط افراد ايجاد مي شود اجازه انجام کار از آنها گرفته مي شود.

فيض آبادي تصريح کرد: يا بايد مسئول بي تعهد را تغيير دهند و يا تفکر بي تعهدي در ادارات کليدي از بين برود. نظارت بر کار مسئولان از جمله موارد واجب براي توسعه توليد است. برخي از مسئولين در جايگاه تصميم گيري هستند و اجازه اجرا شدن قوانين وضع شده را نمي دهند. مدام قانون روي قانون تصويب مي شود که هريک در جاي خود براي تصويب هزينه هاي زيادي برده؛ اما هيچ يک عملياتي نمي شود؛ چرا که افراد ملزم به اجراي آن قانون، اجازه نمي دهند که کار ها پيش رود؛ لذا از جمله رفع مانع ها، برداشتن افراد بي تعهد از پست هاي مهم و کليدي است .

7 کارگروه رفع موانع توليد تاکنون چه کرده اند؟

رئيس اتحاديه توليدکنندگان و تعميرکاران تجهيزات الکترونيکي و حفاظتي تهران بيان داشت: در دو دهه اخير بين سال هاي 81 و 82 ، هفت کارگروه براي رفع موانع توليد تشکيل شد. اين کارگروه ها تا کنون چه کرده اند؟ چه کسي از اين کارگروه ها براي اجراي قوانين خروجي خواسته است ؟

او در خصوص عملکرد گمرکات و سازمان امور مالياتي و موانع تراشي آنها براي توليد گفت: گمرکات از جمله سازمان هاي سد راه توليد هستند. گمرکات براي اجازه ثبت سفارش واردات دستگاه ها و ماشين آلات و تکنولوژي هاي به روز و مورد نياز توليد به کشور عوارض گزاف گمرکي دارند.

او افزود: دستگاه هاي موجود در کشور به روز نيست و توليدکننده نيز نقدينگي کافي براي خريد دستگاه ها را با توجه به عوارض گمرکي ندارد؛ بنابراين دولت بايد به توليدکننده توجه کند تا بتواند براي کشور توليد سالم داشته باشد. سازمان امور مالياتي از ديگر موانع است که قوانين و تبصره هايش نفس توليدکننده را تنگ کرده است.

فيض آبادي در ادامه با اشاره بر موضوع بهره مندي توليد از حذف يارانه ها بيان داشت: از ابتدا براي حذف يارانه ، اعلام شد که 30 درصد از مبالغي که از حوزه حذف يارانه ها بر کالا ها بسته شده است را به توليد اختصاص مي دهند؛ اما امان و دريغ از يک ريال که توليد از اين 30 درصد بهرمند شده باشد.

وي در بحث پشتيباني از توليدکننده افزود: در محاسبات هزينه هاي حامل هاي انرژي براي توليدکننده، مي توانند با ارائه يارانه به اين بخش جهت تقويت بنيه مالي توليدکننده همکاري کنند. توليدکننده دغدغه هاي زيادي دارد که اين گونه پيش رود نمي توان انتظار داشت که همه چيز بموقع و روال عادي توليد و پيش مي رود.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.