امنيت اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي و رفع تمام مشکلات بيکاري؛ ارمغان رونق توليد/ نبض توليد به واسطه حضور دلالان از تپش ايستاده است به داد توليدکنندگان برسيد

اخبار ویژه

قرارداد ترکمانچاي فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي با توليدکنندگان!/ توليد کننده 40 درصد قيمت درج شده بر روي محصول را دريافت مي‌کند 

تعطيلي هاي کرونايي، صنف چلوکباب را نابود کرد/ صنف چلوکباب و چلوخورش بايد در زمره توليدکنندگان قرار گيرند

نبود مواد اوليه براي توليد ام دي اف از مشکلات اساسي مي باشد/ لزوم دسترسي آسان به مواد اوليه داخلي در راستاي تحقق شعار سال

3

عليرضا عباسي، رئيس اتحاديه درودگران و مبل سازان تهران:

امنيت اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي و رفع تمام مشکلات بيکاري؛ ارمغان رونق توليد/ نبض توليد به واسطه حضور دلالان از تپش ايستاده است به داد توليدکنندگان برسيد

  • کد خبر : 92549
  • 1400/01/17

رئيس اتحاديه درودگران و مبل سازان تهران با ابراز خرسندي از اينکه مقام معظم رهبري طي سال هاي گذشته هميشه بر توليد تاکيد داشته بيان کرد: دغدغه رهبري در چند سال اخير همواره رونق توليد در کشور بوده است؛ چرا که توليد مي‌تواند به همراه خود امنيت اجتماعي، اقتصادي فرهنگي و رفع تمام مشکلات بيکاري را به همراه داشته باشد.

عليرضا عباسي، رئيس اتحاديه درودگران و مبل سازان تهران با بيان مطلب فوق افزود: مجلس شوراي اسلامي در سال 97 مصوبه حمايت از توليد را تصويب نمود که تبصره ماده 61 قانون رفع موانع توليد از اين قرار بود. ارائه پيشنهاد اصلاح قوانين مقررات و ضوابط و رويه هاي مرتبط در امر تسهيل امور سرمايه گذاري صادرات، امور گمرکات، اموربانکي، مالياتي، بيمه هاي محيط و زيستي، بررسي و تصميم در خصوص حل و فصل مشکلات واحدهاي توليدي و هماهنگي و تدوين و پيشنهاد برنامه سالانه تامين منابع مالي، بررسي پيشنهادات از سوي واحدهاي توليدي و پيگيري درخواست واحدهاي توليدي و از اين دست دستورات در اين تبصره مورد تصويب مجلس شوراي اسلامي است، اما متاسفانه اين ستاد از زمان تاسيس تاکنون هيچ کار عملياتي در خصوص توليد و رفع موانع بر سر راه توليد و پشتيباني از توليدکنندگان انجام نداده است .

وي در ادامه بيان داشت: انتظار مي رود زماني که رهبر بر توليد تاکيد دارد تمام دستگاه ها و مسئولان آماده به خدمت قرار گيرند. انتظار مي رود مجلس شوراي اسلامي زمانيکه مصوبه اي را تصويب مي کند و براي آن افرادي را با مسئوليت و عناوين مختلف قرار ميدهد و پيگير انجام آن امور باشد چه کسي بايد در کشور از توليد و توليدکننده حمايت کند؟

عباسي در ادامه با تاکيد بر اينکه اگر بخواهيم توليد و توليدکننده را حمايت و پشتيباني کنيم مي بايست مانع هاي پيش روي آن را برداريم گفت: از جمله حمايت ها و پشتيباني هاي لازم از توليدکنندگان ارائه يارانه به بخش توليدي در حوزه حاملهاي انرژي است. زماني که يارانه ها مصوب شد براي هر يک از شهروندان ماهانه مبلغ 45 هزار تومان در نظر گرفته شد؛ اما متاسفانه واحدهاي توليدي که براي توليدات خود نياز به آب برق و گاز داشتند نه تنها يارانه تعلق نگرفت بلکه شرايط توليد براي شان تمام شد. تمام هزينههاي حاملهاي انرژي چندين برابر گشت و توليدکنندگان به ناچار مجبور شدند تنها براي حفظ واحدهاي توليدي خود شرايط سخت را به جان بخرند. تمام کشورها از توليدکنندگان شان حمايت ميکنند اگر هدف ما توليد در کشور است بايد به جد از توليدکننده پشتيباني نماييم.

وي با تاکيد بر اينکه در دو سال گذشته با وجود شيوع ويروس کرونا توليدکنندگان اين صنف در شرايط بسيار بحراني قرار دارند بيان داشت: متاسفانه در سال هاي اخير تمام توليدکنندگان و فروشندگان مبلمان لوازم چوبي در شرايط بحراني به سر مي برند؛ چراکه واحدهاي توزيع کاملاً در طول سال يا تعطيل و يا نيمه تعطيل بودند. زماني که توزيع کننده نتواند کالاي خود را به فروش برساند توليدکننده نميتواند کارهاي جديدي را توليد و به بازار عرضه کند.

عباسي در ادامه با اشاره به اينکه بسياري از مواد اوليه مورد نياز توليد در کشور يا وارداتي يا مونوپل عده اي است گفت: متاسفانه دلال ها با پول هاي بادآورده خود وارد بازار واردات مواد اوليه در حوزه هاي توليد شده اند. توليدکنندگان بدون مواد اوليه نمي توانند محصولات خود را توليد و به بازار عرضه کنند. دلالان با انحصار بسياري از مواد اوليه مانند ام دي اف و فوم، اسفنج، پارچه و يراق آلات هم ميزان و هم قيمت آن مواد اوليه را کاملاً به صورت انحصاري در دست خود نگه مي دارند، نبض توليد بازار در دست دلالان از تپش ايستاده است به داد توليدکنندگان برسيد.

وي تاکيد کرد دولت بر ساختار آنچه که به کشور وارد ميشود و آنچه که در دست دلالان مونوپل شده است نظارت کند .

رئيس اتحاديه درودگران و مبل سازان تهران با تاکيد بر توليدات بسيار خوب و توليدکنندگان هنرمند در حوزه درودگري کشور گفت: با وجود توليدکنندگان و هنرمندان بسيار زيادي که در حوزه چوب کشور فعاليت ميکنند، ميتوانم به جرأت بگويم در منطقه، توليدات ايراني رقابت بي نظيري را ميتوانند با رقباي حال حاضر داشته باشند؛ لذا اگر بيش از اين تعلل کنيم بازارهاي حوزه کشور خود را که بالغ بر 500 ميليون نفر جمعيت در خود جاي داده است را از کف خواهيم داد. کشورهايي نظير عراق، عمان، ارمنستان از بازار لوازم چوبي کشور و توليدات ما به نحو احسن استقبال مي کنند تنها با يک مديريت بسيار خوب مي توانيم تمام اين بازار را براي کشور ايران حفظ و موجب ارزآوري خوبي شويم.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.