جشنواره فروش نوروزي اصناف از 20 اسفندماه در تهران آغاز مي شود/ حمايت از توليد و حقوق مصرف کننده اولويت هاي اصلي جشنواره

اخبار ویژه

قرارداد ترکمانچاي فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي با توليدکنندگان!/ توليد کننده 40 درصد قيمت درج شده بر روي محصول را دريافت مي‌کند 

تعطيلي هاي کرونايي، صنف چلوکباب را نابود کرد/ صنف چلوکباب و چلوخورش بايد در زمره توليدکنندگان قرار گيرند

نبود مواد اوليه براي توليد ام دي اف از مشکلات اساسي مي باشد/ لزوم دسترسي آسان به مواد اوليه داخلي در راستاي تحقق شعار سال

3

قاسم نوده فراهاني، رئيس اتاق اصناف تهران:

جشنواره فروش نوروزي اصناف از 20 اسفندماه در تهران آغاز مي شود/ حمايت از توليد و حقوق مصرف کننده اولويت هاي اصلي جشنواره

  • کد خبر : 92462
  • 1399/12/19

رئيس اتاق اصناف تهران با اشاره به مزيت هاي برگزاري جشنواره فروش نوروزي اصناف گفت: از اتحاديه واحدهاي صنفي مختلف در تهران، واحدهاي صنفي حدود 50 اتحاديه در اين جشنواره مشارکت فعالي کرده اند. طبق برنامه ريزي قرار است اين طرح از 20 اسفندماه سال جاري در تهران آغاز شود.

قاسم نوده فراهاني با بيان اينکه مشارکت برخي از اتحاديه ها در اين جشنواره ضروري نيست، گفت: هدف از برگزاري اين جشنواره فروش کالا و خدمات به قيمت مناسب به مردم در ايام شب عيد است، لذا به تمام اتحاديه هاي صنفي ابلاغ کرده ايم هر واحد صنفي بخواهد مي تواند در اين جشنواره مشارکت کند و هيچ محدوديتي براي صدور مجوز شرکت در اين جشنواره قايل نشده ايم.

رئيس اتاق اصناف تهران تاکيد کرد: در اين جشنواره واحدهاي صنفي مشارکت فعالي دارند که مردم براي خريد کالاهاي آنها به خصوص در اسفندماه هر سال نياز دارند و هدف ما از برگزاري آن عرضه کالا و خدمات با قيمت مناسب و سود کمتر به مصرف کنندگان است.

فراهاني با بيان اينکه در جشنواره فروش نوروزي اصناف فقط کالاهاي توليد داخل به هموطنان عرضه خواهد شد، گفت: با توجه به برنامه ريزي هاي انجام شده در اين جشنواره از فروش کالاهاي قاچاق جلوگيري مي شود و قرار است در اين طرح برخي از واحدهاي صنفي با تخفيف 15 تا 20 درصدي و يا برخي ديگر با سود کمتر کالاهاي خود را به مردم عرضه کنند.

وي تاکيد کرد: در اين جشنواره فروشندگان پوشاک، کيف و کفش، مواد غذايي، قنادي، فرش فروشي ها، مبل، لوازم خانگي، آجيل فروشان و به خصوص ميوه فروشان مشارکت فعال دارند، زيرا در اين ايام مردم به خريد اين کالاها نياز دارند و تاکيد شده است که نظارت بر ميوه فروشي ها بيشتر شود، تا ميوه به قيمت مناسب در بين مردم توزيع شود.

رئيس اتاق اصناف تهران با اشاره به قيمت ميوه در کشور گفت: معمولا قيمت ميوه را عرضه و تقاضاي بازار تعيين مي کند و طبق هماهنگي هاي به عمل آمده با اتحاديه يارفروشان و اتحاديه فروشندگان ميوه و سبزي در تهران از فردا بازرسان بيشتري در اختيار اين اتحاديه ها قرار مي گيرد تا با کنترل بيشتر ميوه با قيمت مناسب به دست مصرف کنندگان برسد.

وي اظهارداشت: قرار است که جشنواره فروش نوروزي اصناف تا 15 فروردين ماه سال 1400 ادامه داشته باشد و از فردا بازرسان اتاق اصناف تهران کار خود را در اين زمينه آغاز مي کنند و اگر نياز باشد تعداد گشت هاي بازرسي خود را در سطح شهر تهران افزايش خواهيم داد.

فراهاني در خصوص اينکه براي اجراي بهتر اين جشنواره چه تعداد گشت هاي بازرسي در سطح شهر فعال خواهند شد، گفت: هر سال در اين ايام بيش از 20 گشت بازرسي در سطح شهر فعال مي شدند، اما امسال تعداد آن افزايش قابل توجهي داشته است، ضمن اينکه بازرسان تمام اتحاديه هاي صنفي در تهران با ما همکاري خواهند کرد تا اين جشنواره آن بازدارندگي هاي خود را داشته باشد و از تخلفات احتمالي اصناف جلوگيري شود.

وي در خصوص رعايت پروتکل هاي بهداشتي در ايام برگزاري اين جشنواره در بين واحدهاي صنفي در سطح شهر تهران گفت: رعايت پروتکلهاي بهداشتي همواره يکي از الويتهاي واحدهاي صنفي در بازار، مجتمع هاي تجاري و معابر تهران است و از ابتداي شيوع کرونا همواره مصوبات ستاد ملي مقابله با کرونا را واحدهاي صنفي ما به دقا رعايت کرده اند و در واقع براي جلوگيري از ازدحام مردم و رونق کسب و کار واحدهاي صنفي قرار شد تا اين جشنواره جايگزين نمايشگاههاي فروش بهاره شود.

فراهاني تصريح کرد: جشنواره فروش نوروزي اصناف از توليد داخلي حمايت مي کند و با ايجاد فرصت براي عرضه محصولات و کالاهاي ايراني در اين جشنواره کمک به رونق بازار کالاهاي ايراني است و براي افزايش رضايت مردم و اجراي هر چه بهتر اين طرح، در کنار ساير بخش هاي جشنواره، کميته نظارت و بازرسي بر اجراي آن نظارت کافي خواهد داشت.

رئيس اتاق اصناف تهران بيان کرد: بحث نظارت، رصد و کنترل بازارهميشه مورد توجه اتاق و اتحاديه ها بوده است و يکي از اولويت هاي اصلي ما حمايت از حقوق مصرف کننده است و در همين راستا علاوه بر نظارت بر کيفيت و قيمت کالاها در اين جشنواره، واحدهاي بازرسي مکلف شدند تا پايان اجراي اين طرح، در کمترين زمان به شکايات مردمي رسيدگي خواهند کرد.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.