دلالان عامل افزايش قيمت ميوه/ کشاورزان از طريق تعاوني هاي روستايي محصولات خود را مستقيم به ميدان مرکزي ارسال کنند

اخبار ویژه

قرارداد ترکمانچاي فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي با توليدکنندگان!/ توليد کننده 40 درصد قيمت درج شده بر روي محصول را دريافت مي‌کند 

تعطيلي هاي کرونايي، صنف چلوکباب را نابود کرد/ صنف چلوکباب و چلوخورش بايد در زمره توليدکنندگان قرار گيرند

نبود مواد اوليه براي توليد ام دي اف از مشکلات اساسي مي باشد/ لزوم دسترسي آسان به مواد اوليه داخلي در راستاي تحقق شعار سال

3

مصطفي دارائي نژاد، رئيس اتحاديه بارفروشان تهران:

دلالان عامل افزايش قيمت ميوه/ کشاورزان از طريق تعاوني هاي روستايي محصولات خود را مستقيم به ميدان مرکزي ارسال کنند

  • کد خبر : 92461
  • 1399/12/17

رئيس اتحاديه بارفروشان تهران با بيان اينکه بارفروشان با درصد سود کمي بار را تحويل مي دهند، از وجود دلالان گفت و بيان کرد: سال گذشته پرتقال را روي درخت دو هزار و 500 تومان قيمت خريداري مي کرديم اما امسال از 5 تا 7 هزار تومان قيمت آن است که متأسفانه دلالان هجوم آوردند و قيمت را تا 10 هزار تومان نيز رساندند.

مصطفي دارايي نژاد با اشاره به اينکه اتحاديه بارفروشان حلقه واسطه بين کشاورزان و مصرف کنندگان است، اظهار کرد: از کشاورزان عزيز تقاضا کرديم که عرضه را بيشتر کنند و در اين راستا شب گذشته 10 هزار تن ورودي پرتقال و دَه هزار تن سيب در ميدان تره بار وارد کرديم و هم اکنون پرتقال از 9 الي 12 هزار تومان بر اساس تابلو وفاکتور فروخته شده است.

رئيس اتحاديه بارفروشان تهران يادآوري کرد: به مردم قول داده بوديم از 15 اسفند عرضه را دو برابر کنيم و از امشب عرضه مرکبات از 10 هزار تن به 20 هزار تن افزايش پيدا مي کند و به اين شکل به قول خود عمل کرده ايم.

وي به تعاوني هاي روستايي اشاره و عنوان کرد: تعاوني براي اين تشکيل شده است که محصولات کشاورزي به جاي آن به دلال فروخته شود، بار خود را به تعاوني بدهند و مستقيم به ميدان ارسال کنند. به جز 5 تا 10 درصد حق العملي که برداشته مي شود، بقيه سود آن متعلق به کشاورز محترم است.

منبع : راديو گفتگو

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.