همکاري ها و فعاليت هايي که اصناف در حوزه نظارت ها دارند قابل تقدير است/ تاکيد بر اقدامات مؤثر در مورد تامين کالا و نظارت بر قيمت ها در آستانه نوروز و ماه رمضان/ اتحاديه ها، صنوف و تعزيرات نظارت دقيقي بر قيمت ها داشته باشند

اخبار ویژه

قرارداد ترکمانچاي فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي با توليدکنندگان!/ توليد کننده 40 درصد قيمت درج شده بر روي محصول را دريافت مي‌کند 

تعطيلي هاي کرونايي، صنف چلوکباب را نابود کرد/ صنف چلوکباب و چلوخورش بايد در زمره توليدکنندگان قرار گيرند

نبود مواد اوليه براي توليد ام دي اف از مشکلات اساسي مي باشد/ لزوم دسترسي آسان به مواد اوليه داخلي در راستاي تحقق شعار سال

3

عبدالرضا رحماني فضلي، وزير کشور در شصت و دومين جلسه ستاد اطلاع رساني و تبليغات اقتصادي کشور:

همکاري ها و فعاليت هايي که اصناف در حوزه نظارت ها دارند قابل تقدير است/ تاکيد بر اقدامات مؤثر در مورد تامين کالا و نظارت بر قيمت ها در آستانه نوروز و ماه رمضان/ اتحاديه ها، صنوف و تعزيرات نظارت دقيقي بر قيمت ها داشته باشند

  • کد خبر : 92429
  • 1399/12/12

دکتر عبدالرضا رحماني فضلي وزير کشور در شصت و دومين جلسه ستاد اطلاع رساني و تبليغات اقتصادي کشور گفت: همکاري ها و فعاليت هايي که اصناف در حوزه نظارت ها دارند قابل تقدير است.

دکتر عبدالرضا رحماني فضلي در شصت و دومين جلسه ستاد اطلاع رساني و تبليغات اقتصادي کشور که با حضور سعيد ممبيني رئيس اتاق اصناف ايران و ابراهيم درستي نماينده وزير صمت در اصناف کشور و عضو هيئت رئيسه اتاق اصناف ايران و تهران و دستگاههاي ذي ربط در سالن پيامبر اعظم(ص) در محل وزارت کشور برگزار شد، گفت: در اين جلسه مباحث و موضوعاتي که مطرح شد نشان از اين است که در حوزه هاي مختلف پيگيري هاي مناسبي انجام گرفته است گزارشي در خصوص عملکرد نيروي انتظامي در بحث نظارت و بازرسي ها بود که آمار و ارقامي که ارائه شد نشان از جديت اين نيروها در کار دارد.

وزير کشور به گزارش اصناف اشاره کرد و افزود: همکاري ها و فعاليت هايي که اصناف در حوزه نظارت دارند و همکاري هاي که صنوف با ما داشتند قابل تقدير است و اميدواريم اين روابط، همکاري ها و هماهنگي ها ادامه داشته باشد.

رحماني فضلي به بحث در خصوص بررسي در مورد تامين کالا و نظارت بر قيمت ها، براي نوروز و ماه رمضان و ذخيره سازي اشاره کرد و افزود: دستگاه هاي متولي گزارشي که از ذخيره سازي دادند گزارش بسيار خوبي بود و هيچگونه نگراني نداريم؛ در مورد تعيين قيمت ها و نظارت هايي که انجام مي شود و تنظيم بازار بخصوص براي کالاهاي اساسي و ضروري قيمت هايي مشخص شده که امروز دقيقا تعيين مسووليت و وظيفه شد که هم تعزيرات و هم اتحاديه ها و صنوف، نظارت دقيقي داشته باشند. اين مسأله به استانداران و فرمانداران ابلاغ مي شود که در استان ها چنين ستادي را تشکيل دهند و کار انجام شود.

وزير کشور تصريح کرد: يک گزارشي در مورد کميت و کيفيت توليد کالاها بعد از تحريم ها در جلسه مطرح شد به ويژه در صنايعي مثل پوشاک، لوازم خانگي، غذايي و صنايع لبنيات. گزارشات بر اين اشاره دارد که هم از کيفيت و هم از نظر کميت کالا با رشد بسيار مناسبي روبرو هستيم.

وي اضافه کرد: اين رشد و موفقيت ناشي از ممنوعيت ورود کالاهاي قاچاق و در شرايط تحريم و افزايش قيمت ارز بوده و رسانه ها بايد به اين مسائل بپردازند.

وي در مورد بحث ثبت سفارش کالا براي سال 1400 بويژه شش ماهه اول سال اظهار داشت: با توجه به شرايط انتخابات، تغيير دولت و با توجه به نوع فضاي سياسي و اقتصادي که در اين ايام خواهيم داشت، تاکيد بر اين است که در تامين و ذخيره سازي و هم در ثبت سفارش تصميمات مناسبي گرفته شود بلاخص براي سه ماه پيش رو از الان، پيش بيني ها انجام شود.

رئيس ستاد اطلاع رساني و تبليغات اقتصادي کشور گفت: بحث هماهنگي همه اعضاي جلسه در تقويت و تشويق استفاده مطلوب و مناسب مردم در ايام نوروز از فضاي گردشگري موضوع بحث ديگري بود که در اين جلسه داشتيم.

وي ادامه داد: با توجه به وضعيت کرونا اميدوار هستيم وضعيت به گونه اي باشد که استان ها و شهر هاي بيشتري بتوانند از ظرفيت نوروز استفاده کنند. اما تاکيد بر اين است که اگر وضعيت در استان ها و شهرهايي قرمز، نارنجي و زرد بود بايد حتما محدوديت هايي اعمال شود که البته از نظر گردشگري، اقتصادي و تجاري مردم آنجا را دچار اشکال مي کند. يکسال است که مردم مواجه با چنين مساله اي هستند. تقريباً سه عيد نوروز است که ما مواجه با محدوديت هستيم، در سال 98 بحث سيل را در سطح وسيعي داشتيم که موجب شد مسافرت هاي ما کم شود. در سال 99 با بحث کرونا مواجه بوديم و الان هم در نوروز 1400 ادامه کرونا را داريم.

وي افزود: در جلسه توصيه شد که با رعايت پروتکل ها و با رعايت همه شرايط اعلامي از طريق قرارگاه و ستاد بتوانيم ان شاا... گردشگري و خريد و فروش مناسبي داشته باشيم. گزارشي که اصناف در اين زمينه دادند، نمايشگاه ها ممنوع شده، جشنواره هاي فروش کالا از امروز شروع شده است و در حوزه جهاد کشاورزي هم قرار شد چنين کارهايي انجام شود.

وزير کشور در خاتمه بيان داشت: خواهش من از مردم عزيز اين است که همانطور که ظرف اين يکسال هماهنگي ها و همکاري هاي خوبي با ستاد داشتند بازهم اين همکاري ها در اين مدت مانده به پايان سال هم ادامه داشته باشد.

وي افزود: البته روند کلي وضعيت کرونا در کشور بجز در استان خوزستان و برخي شهرهاي ديگر استان ها روند ثابت نزولي را دارد که اين روند نتيجه زحمات دوستان ما در وزارت بهداشت، ستاد و قرارگاه است. اصل مسأله همکاري مردم است، ضمن اينکه از همکاري مردم تشکر ميکنم بازهم تقاضا منديم اين ايام مراعات بيشتري شود تا عيد بسيار خوب و خوشي را براي مردم داشته باشيم.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.