صادرات بدون منطق قيمت تخم مرغ را گران کرد/ کاهش قيمت مرغ به هرکيلو 17900 تومان

اخبار ویژه

با تلاش هاي بسيار مشکل سوخت صنف برطرف شد/ صنف فخاران متاثر از رکود در صنعت ساختمان

محاسبه و برآوردهاي مالياتي بر اساس تراکنش ها از سال 93 نقض قانون است/ نبايد تمامي تراکنش ها به حساب کسب وکار و سود گذاشته شود

بخش خصوصي در انجام امور نظام توزيع تعللي ندارد/ اصناف، مسئول گران شدن اجناس نيستند

3

مهدي يوسف خاني، رئيس اتحاديه فروشندگان پرنده و ماهي تهران:

صادرات بدون منطق قيمت تخم مرغ را گران کرد/ کاهش قيمت مرغ به هرکيلو 17900 تومان

  • کد خبر : 90693
  • 1399/06/24

رئيس اتحاديه فروشندگان پرنده و ماهي از کاهش 600 توماني قيمت مرغ نسبت به روز گذشته و رسيدن نرخ آن به هر کيلو 17900 تومان خبر داد و گفت: دليل گراني تخم مرغ صادرات بي منطق و بي رويه است.

مهدي يوسف خاني، رئيس اتحاديه فروشندگان پرنده و ماهي تهران در خصوص وضعيت قيمت مرغ در بازار اظهار داشت: درحال حاضر قيمت مرغ در حال کاهش بوده و با توجه به اينکه روز گذشته قيمت هر کيلو مرغ 18500 تومان بوده امروز به 17900 تومان کاهش يافته است.

وي با اشاره به اينکهبه دليل کاهشتقاضا نسبت به عرضه، قيمت ها رو به کاهش است، در خصوص دليل کاهش تقاضا گفت: شيوع ويروس کرونا، بسته بودن تالارها و نبود مجالس و نهايتا کاهش توانايي خريد مردم از دلايل اصلي کاهش تقاضا است.

رئيس اتحاديه فروشندگان پرندهو ماهي خاطر نشان کرد: کاهش قيمت مرغ به نفع مصرف کننده بوده ولي براي توليد کننده به دليل اينکه قيمتتمام شده بيش از نرخي است که به فروش مي رسد، سودي نداشته و به ضرر آنها است.

افزايش 2.5 برابري قيمت ماهي صيدي نسبت به سال گذشته

يوسف خاني در خصوص قيمت ماهي و ميگو نيز افزود: قيمت ماهي صيدي نسبت به سال گذشتهحدودا 2.5 برابر شده و به نوعي که ماهي شير جنوب از کيلويي 70 هزارتومان به 170 هزار تومان رسيده است. ماهي هاي پرورشي از جمله قزل آلا نيز 30 درصد افزايش يافته است.

وي با اشاره به اينکه افزايش قيمت ماهي، باعث کاهش تقاضا شده است، ادامه داد: قيمت انواع ماهي که بيشتر مورد تقاضاي مردم است حدود هر کيلو 160 الي 170 هزار تومان است ولي ماهي هايي از جمله ماهي صيديشير و حلوا سفيد حدود کيلويي 250 هزار تومان است که به دليل اينکه تقاضا براي آن کم است، بايد کسي از قبل سفارش دهد.

رئيس اتحاديه فرشندگان پرندهو ماهيتصريح کرد: قيمت ميگو نيز حدود 250 هزار تومان است . بنابراين شايد اين قيمت ها در دو الي سه ماه گذشته حداقل 5 درصد ارزان تر بوده ولي با توجه به اين که اين روزها همه چيز با تورم رو به افزايش است، ميگو و ماهي نيز از اين امر مستثني نيست.

*قيمت تخم مرغ به شانه اي 38 هزار تومان رسيد

يوسف خاني در خصوص قيمت تخم مرغ نيز گفت:قيمت تخم مرغ به دليل افزايش صادرات اين روزها در حال افزايش بوده و طي يک هفته اخيرقيمت هر شانه تخم مرغ از 20 هزار تومان، امروز به 37 هزار تومان براي مصرف کننده رسيده است.

وي در پاسخ به اين سوال که چرا صادارت کاهش و يا لغو نمي شود، خاطر نشان کرد: بايد صادرات منطقي بوده و برنامه ريزي آن به نحوي باشد که به بازار داخل لطمه وارد نشود و صادرکنندگان نيز بازار خود و رقابت با کشورهاي ديگررا از دست ندهند.

به گفته رئيس اتحاديه فروشندگان پرندهو ماهي، نبايد اجازه بي حدو اندازه به صادرات مرغ داده شود که باعث ايجاد مشکل در تأمين و قيمت بازار داخل شود.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.