شرکت هاي حمل و نقل غيرمجاز همه جا را قرق کرده اند/ مراجعه به دفاتر مجوزدار تنها راه گريز از کلاهبرداري ها

اخبار ویژه

کاهش قيمت کاغذ در بازار/ دولت ماليات کاغذفروشان را مانند ناشران محاسبه کند

تخريب پل هوايي شهرک صنعتي خاوران و خطر جاني کارگران/ اداره راه و شهرسازي بدون هيچگونه هماهنگي‌، پل هوايي را تخريب کرده است

دومين کارگاه آموزشي پايانه هاي فروشگاهي و سامانه موديان برگزار شد

3

عارف مرادي، رئيس اتحاديه حمل و نقل کالاي شهري تهران:

شرکت هاي حمل و نقل غيرمجاز همه جا را قرق کرده اند/ مراجعه به دفاتر مجوزدار تنها راه گريز از کلاهبرداري ها

  • کد خبر : 103273
  • 1402/03/02

رئيس اتحاديه حمل و نقل کالاي شهري تهران در خصوص تخلف ها و گله و شکايت مردم از نرخ هاي متفاوت و بالاي رانندگان حمل و نقل درون شهري براي اسباب کشي گفت: بيش از يک مشکل اساسي وجود ندارد و آن هم اين است که غيرمجازها همه جا را قرق کرده اند.

عارف مرادي، رئيس اتحاديه حمل و نقل کالاي شهري تهران بيان کرد: آن هايي که مجوز ندارند فضاي مجازي را قرق کرده اند و مردم به کساني زنگ مي زنند که مجوز ندارند.

وي ادامه داد: بيش از 4 هزار و 200 سايت غيرمجاز در حوزه باربري و حمل و نقل درون شهري وجود دارند که با فعاليت غيرمجازشان مردم را به دردسر انداخته اند. اين افراد جا و مکاني ندارند و يک ماشين مي گيرند و يک سايت جعلي مي زنند و کارشان را شروع مي کنند. چهار خط در شمال، جنوب، شرق و غرب فعال مي کنند و آن را روي گوشي موبايل خود دايورت مي کنند و جواب مشتري را مي دهند. لذا براي خلاصي از آنها هيچ راهي جز مراجعه به دفاتر مجوز دار نيست که با قيمت مصوب فعاليت دارند.

مرادي افزود: مردم بايد فقط از دفاتر مجازي که زير نظر اتحاديه فعاليت مي کنند خدمات دريافت کنند که 3 راه براي اين کار وجود دارد: راه اول اين که به سايت اتحاديه حمل و نقل کالاي درون شهري(www.ehkt.ir) مراجعه کنند، در قسمت اعضا، ليست 306 دفتر مجاز که با نرخ هاي مصوب و قانوني فعاليت مجاز مي کنند گذاشته شده است. راه دوم اين است که با شماره 118 تماس بگيرند و از اپراتور بخواهند که شماره دفتري که در محله آنها در حال فعاليت است را در اختيارشان قرار دهد، سيستم 118 را به گونه اي تعبيه کرديم که به محض اتمام مجوز يک دفتر، شماره تماسش از 118 حذف مي شود مگر اينکه دفتر مورد نظر اقدام به تمديد دوباره مجوز فعاليتش کند. راه سوم هم مراجعه حضوري به دفاتر فعال در منطقه زندگي افراد است که مي توانند خدمات را با قيمت هاي مصوب بگيرند.

رئيس اتحاديه حمل و نقل درون شهري در خصوص اينکه چرا نرخ مصوب 1402 هنوز اعمال نشده و آيا اعضا هنوز به نرخ هاي گذشته پايبند هستند هم گفت :نرخ هاي جديد تا 10 روز ديگر به دست مان مي رسد و اعضا همچنان با نرخ هاي سال گذشته موظف به ارائه خدمات هستند. نرخ هاي جديد با 25 درصد افزايش همراه خواهد بود. البته نرخ کارگر براي 3 ساعت کار که سال گذشته 200 هزار تومان بود که امسال با 100 هزار تومان افزايش به 300 هزار تومان رسيده است. آن هم به اين دليل است که حق کارگري امسال 23 درصد اضافه شده است. اما تا زمان اعلام نشدن نرخ هاي جديد، اعضا موظف به رعايت نرخ هاي قبل هستند. احتمالا نرخ کارگرها 30 درصد اضافه شود.

منبع : همشهري آنلاين

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.